Ozzy Osbourne opowiedział o swojej chorobie. Muzyk cierpi na Parkinsona

21.01.2020 17:18
Ozzy Osbourne opowiedział o swojej chorobie. Muzyk cierpi na Parkinsona Fot. Karol Makurat/REPORTER

Wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne w jednym z ostatnich wywiadów poruszył temat swojego zdrowia. Tym razem opowiedział o chorobie Parkinsona.

Ozzy Osbourne nie miał ostatnio łatwego czasu. Muzykowi odnowiła się stara kontuzja, a rok 2019 nazwał jednym z najgorszych w życiu. Artysta walczył też z groźnym zapaleniem płuc oraz został niemal uśmiercony przez zagraniczny portal, który podał fałszywą informację o krytycznym stanie wokalisty.

Ozzy Osbourne opowiedział o chorowaniu na Parkinsona

Książe Ciemności wraz ze swoją żoną, Sharon pojawił się 21 stycznia 2020 roku w programie "Good Morning America", gdzie szczerze porozmawiał z dziennikarzem na temat stanu swojego zdrowia. Tym razem na antenie poruszono temat choroby Parkinsona.

Po moim wypadku i operacji szyi, która uszkodziła mi nerwy dowiedziałem się, że mam łagodną formę...

Przeczytaj także

Sharon dokończyła za męża:

To Parkin 2, jeden z rodzajów Parkinsona. Istnieje wiele form tej choroby. To nie jest wyrok śmierci, ale działa na niektóre nerwy w twoim ciele. Trochę tak, jakbyś miał dobry dzień i nagle on zmienia się w zły.

Ozzy Osbourne podkreślił, że bierze leki, które pomagają mu w normalnym funkcjonowaniu i póki co jest to bardzo niska dawka. Wokalista wspomniał również, że chciałby móc pomagać innym chorym.

W kwietniu wybieramy się do specjalisty z Szwajcarii. Być może on da nam odpowiedzi, których szukamy. Mamy szczęście, że możemy sobie na to pozwolić. Myślę o założeniu fundacji.

Muzyk wyznał, że dowiedział się o chorobie w zeszłym roku i nie chciał jej ukrywać. Jednak, jak czytamy chociażby na portalu blabbermouth.net, artysta wiedział o swojej przypadłości już w 2005 roku, kiedy to wyjaśniał w wywiadzie różnicę miedzy syndromem Parkina a chorobą Parkinsona.

Zobacz też: Ozzy Osbourne opublikował singiel "Ordinary Man" z Eltonem Johnem 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.