10.10.2019 11:43

Ozzy Osbourne ponownie odwołał koncerty ze względu na stan zdrowia. Opublikował specjalne oświadczenie [WIDEO]

Trasa koncertowa Ozzy'ego Osbourne'a i Judas Priest została ponownie przełożona. Lider Black Sabbath nie wrócił jeszcze do formy. 

Ozzy Osbourne
foto: Andrzej Banas/Polska Press/East News

W lutym 2019 roku Sharon Osbourne poinformowała, że jej mąż trafił do szpitala z powodu powikłań po grypie. Niedługo po tym okazało się, że muzyk musi odwołać koncerty w Japonii, Australii i Nowej Zelandii ze względu na poważne zapalenie płuc, jakiego się nabawił. 2019 rok okazał się dla Osbourne'a dość pechowy. Wokalista przewrócił się i uszkodził sobie kręgi szyjne i musiał przejść poważną operację. W związku z wypadkiem, trasa koncertowa z Judas Priest została przełożona na zimę.

Ozzy Osbourne znów odwołał koncerty z Judas Priest

Ozzy Osbourne w wielu wywiadach podkreślał, że przerwa od grania jest dla niego nie do zniesienia. Lider Black Sabbath wcale nie cieszy się z przymusowego urlopu i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Po odwołaniu koncertów podjął współpracę z Post Malonem oraz miał więcej czasu, żeby skupić się na nowym materiale na płytę. Wokalista zadeklarował nawet, że jego nowy album studyjny jest już gotowy niemal w całości.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne trafił do czołówki listy Billboardu pierwszy raz od 30 lat. Wszystko dzięki współpracy z Post Malonem

Chociaż Osbourne nie narzeka na brak zajęć, uparł się, że chce wrócić na scenę. Niestety stan zdrowia mu na to nie pozwala i trasa koncertowa z Judas Priest została ponownie odłożona w czasie. Muzyk opublikował nagranie na swoim Facebooku, w którym wyjaśnia sytuację fanom:

"

Jestem tutaj, żeby przekazać wam informację na temat mojego stanu zdrowia. Jak zapewne wiecie, albo i nie, miałem na początku tego roku poważny wypadek. Uszkodziłem sobie kręgi szyjne i musiałem przejść operację. Mam teraz więcej śrub i nakrętek w szyi niż w swoim samochodzie. "

Muzyk zapewnił swoich fanów, że chociaż nie czuje się jeszcze gotowy na granie, nie oznacza to, że jest z nim bardzo źle:

"

Nie umieram, wracam do zdrowia - tylko trwa to dłużej, niż wszyscy zakładali. Nudze się, całymi dniami muszę leżeć w pieprzonym łóżku. Nie mogę się doczekać, żeby ruszyć tyłek i zacząć od nowa, ale będziecie musieli na to jeszcze poczekać. Odkładam europejską trasę koncertową, ponieważ nie jestem jeszcze na nią gotowy.

Nie przechodzę na emeryturę, wciąż mam wiele koncertów do zagrania. Jednak kiedy wrócę na trasę, chce być w stu procentach na nią przygotowany. Chce wyjść i wyrwać was z butów. A po drodze jeszcze wydać nowy album. "

Osbourne podziękował swojemu zespołowi, ekipie, promotorom oraz muzykom z Judas Priest. Na koniec w charakterystyczny dla siebie sposób wyraził wdzięczność za wsparcie fanów:

"

Fanom chciałbym powiedzieć jedno: Szczerze dziękuję za waszą cierpliwość i lojalność. Kocham was. A teraz spier*alajcie i pozwólcie mi wrócić do zdrowia. "

Cały film nagrany przez Ozzy'ego możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz też: Budka Suflera miała zagrać z Ozzym Osbournem: Bardzo żałujemy, że do tego nie doszło 

Tagi: Rock News Ozzy Osbourne Judas Priest