Ozzy Osbourne pracuje nad nowym albumem

Robert Skowronski
31.08.2015 08:14
Ozzy Osbourne pracuje nad nowym albumem Fot. 0000533/Reporter/East News

Książę Ciemności schodzi ze swojego tronu, jednak nie po to, aby ustąpić na nim miejsca. Ozzy Osbourne wchodzi do studia, by nagrać 12. solową płytę.

Informacja nie pochodzi od samego muzyka, a od Sylvii Rhone z wytwórni Epic Records. Ostatnim solowym albumem wokalisty Black Sabbath jest „Scream” z 2010 roku. W 2014 zaś światło dzienne ujrzała kompilacja „Memoirs of a Madman”. Przy okazji tej premiery Ozzy mówił, że ma ona podkreślać to, że nie rezygnuje on ze swoich solowych poczynań po tym, jak przez ostatni czas skupiał się na działaniu w swoim macierzystym zespole.

Deklaracja artysty przeobraża się teraz w czyny. Tak przynajmniej wynika ze słów Sylvii Rhone:

To będzie wyjątkowy album, po prostu niesamowity. Płyta będzie czymś czego Ozzy nigdy do tej pory nie zrobił, ale zawsze tego chciał.

Oto co mówił Ozzy Osbourne o swojej muzycznej przyszłości przy okazji ukazania się „Memoirs of a Madman”:

Chciałem wszystkim dać znać, że nie zaprzestałem swoich działań w pojedynkę. „Memoirs of a Madman” jest jak pomost. Wyruszę z Black Sabbath w jeszcze jedną trasę i nagramy jeszcze jedną płytę, jestem też w trakcie zbierania rzeczy, które sam piszę. Mam gotowe jakieś trzy utwory. To zajmie około dwóch może trzech lat zanim wydam solową płytę.

Biorąc słowa muzyka za fakt wygląda na to, że możemy spodziewać się nowej płyty w 2016 lub 2017 roku. Czy podobnie jak „Scream” będzie nagrywana w domowym studiu Ozzy'ego w Los Angeles z Kevinem Churko jako producentem? Nie wiadomo, bo jak mówi Sylvia Rhone jest jeszcze za wcześnie na ujawnianie jakichkolwiek bliższych szczegółów.

Wcześniej Ozzy ma w planach kilka pobocznych działań. Muzyk razem z Davem Navarro wystąpi na płycie Billy'ego Morrisona. 31 października 2015 roku wraz ze Slashem, Geezerem Butlerem i Tomem Morello wystąpi zaś na specjalnym koncercie w Nowym Orleanie.

Czekacie na nową płytę Ozzy'ego Osbourne'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.