Ozzy Osbourne w komiksie

Urszula Drabińska
18.03.2015 12:58
Ozzy Osbourne w komiksie Fot. materiały prasowe

Frontman Black Sabbath doczekał się kolejnej biografii – tym razem rysunkowej.

Tekst komiksowej biografii „Ozzy Osbourne: The Metal Madman” stworzyli Michael L. Frizell i Jayfri Hashim. Pierwszy z nich ujawnia, że znalezienie nowego sposobu opowiedzenia powszechnie znanej historii było nie lada wyzwaniem.

Dziedzictwo Ozzy’ego jest dobrze znane. Sporo szukaliśmy, gdy tworzyliśmy scenariusz. Jedna pomyłka, a fani od razu ją wyłapią! Jayfri i ja chcieliśmy uszanować legendę – i fanów – dając im jednocześnie coś znanego i coś niespodziewanego. Pisanie o prawdziwych ludziach często jest trudne, a zwłaszcza już o Ozzym, którego trudno opisać, a który często pojawia się w tabloidach.

Szef wydawnictwa Bluewater Productions, Darren G Davis, dodaje:

Niektórzy celebryci to po prostu sensacje medialne. To Ozzy zdefiniował „sensację medialną”. Zyskałem do niego szacunek w trakcie pracy nad tym komiksem.

Rysunki na potrzeby wydawnictwa stworzył Hamim. Za okładkę odpowiada zajmujący się na co dzień oprawą horrorów Stefano Cardoselli.

ozzyosbournecomicbook2015

Najnowsze wydawnictwo poświęcone Ozzy’emu jest częścią serii „Orbit”, w której ukazały się już m.in. biografie Jimiego Hendriksa, Paula McCartneya, Davida Bowie, Johna Lennona, Jima Morrisona i Keitha Richardsa.

Co ciekawe, w rysunkowej formie wcześniej niż losy wokalisty Black Sabbath przedstawione zostały dzieje jego żony. Opowieść o silnej kobiecie XXI wieku „Female Force: Sharon Osbourne” trafiła na sklepowe półki w grudniu 2013 roku.

sharon-osbourne-comic

Teraz przyszedł czas na „Ozzy Osbourne: The Metal Madman”. Komiks w wersji papierowej kupić będzie można tylko na stronie comicfleamarket.com. Biografia w wersji cyfrowej już wkrótce znajdzie się w prawie każdym sklepie z ebookami.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.