18.03.2015 12:58

Ozzy Osbourne w komiksie

Frontman Black Sabbath doczekał się kolejnej biografii – tym razem rysunkowej.

Ozzy Osbourne w komiksie
foto: materiały prasowe

Tekst komiksowej biografii „Ozzy Osbourne: The Metal Madman” stworzyli Michael L. Frizell i Jayfri Hashim. Pierwszy z nich ujawnia, że znalezienie nowego sposobu opowiedzenia powszechnie znanej historii było nie lada wyzwaniem.

"

Dziedzictwo Ozzy’ego jest dobrze znane. Sporo szukaliśmy, gdy tworzyliśmy scenariusz. Jedna pomyłka, a fani od razu ją wyłapią! Jayfri i ja chcieliśmy uszanować legendę – i fanów – dając im jednocześnie coś znanego i coś niespodziewanego. Pisanie o prawdziwych ludziach często jest trudne, a zwłaszcza już o Ozzym, którego trudno opisać, a który często pojawia się w tabloidach. "

Szef wydawnictwa Bluewater Productions, Darren G Davis, dodaje:

"

Niektórzy celebryci to po prostu sensacje medialne. To Ozzy zdefiniował „sensację medialną”. Zyskałem do niego szacunek w trakcie pracy nad tym komiksem. "

Rysunki na potrzeby wydawnictwa stworzył Hamim. Za okładkę odpowiada zajmujący się na co dzień oprawą horrorów Stefano Cardoselli.

ozzyosbournecomicbook2015

Najnowsze wydawnictwo poświęcone Ozzy’emu jest częścią serii „Orbit”, w której ukazały się już m.in. biografie Jimiego Hendriksa, Paula McCartneya, Davida Bowie, Johna Lennona, Jima Morrisona i Keitha Richardsa.

Co ciekawe, w rysunkowej formie wcześniej niż losy wokalisty Black Sabbath przedstawione zostały dzieje jego żony. Opowieść o silnej kobiecie XXI wieku „Female Force: Sharon Osbourne” trafiła na sklepowe półki w grudniu 2013 roku.

sharon-osbourne-comic

Teraz przyszedł czas na „Ozzy Osbourne: The Metal Madman”. Komiks w wersji papierowej kupić będzie można tylko na stronie comicfleamarket.com. Biografia w wersji cyfrowej już wkrótce znajdzie się w prawie każdym sklepie z ebookami.

Urszula Drabińska
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele