Ozzy Osbourne zdradził, kto jest jego ulubionym solowym gitarzystą

06.11.2019 12:09
Ozzy Osbourne zdradził, kto jest jego ulubionym solowym gitarzystą Fot. . Andrzej Banas/Polska Press/East News

Książę Ciemności wybrał swojego ulubionego gitarzystę. Domyślacie się, na kogo postawił Ozzy?

Ozzy Osbourne już w 1980 roku podjął karierę solową. Do współpracy zaprosił wówczas gitarzystę Randy'ego Rhoadsa, Boba Daisleya i Lee Kerslake'a i już 20 września tego samego roku na sprzedaży trafił solowy album artysty. Płyta była zatytułowana "Blizzard of Ozz" wywołała sporo kontrowersji, ale została doceniona przez krytyków. Książę Ciemności jest już na scenie ponad 50 lat i w tym czasie zdążył nagrywać z wieloma gitarzystami.

Ozzy Osbourne zdradził, kto jest jego ulubionym solowym gitarzystą

Podczas wywiadu, który dotyczył wychodzącego niebawem zestawu See You on the Other Side Box, Ozzy odpowiedział na pytanie, kto jest jego ulubionym gitarzystą. Domyślacie się, kogo wytypował wokalista?

Cóż, Randy Rhoads był najlepszy. Jeśli miałbym wybrać, z którym gitarzystą wolałbym współpracować i który gitarzysta był najlepiej muzycznie wyszkolony, wybrałbym Randy'ego. On potrafił pisać, czytać, grać i był wobec mnie cierpliwy [...].

Przeczytaj także

Jak podaje Loudwire, Ozzy przyznał, że nigdy nie zapomni o tym, że Randy nie żyje:

Zginął tragiczną śmiercią i dopóki żyje, nigdy o tym nie zapomnę. Każdy zna tę historię. Chodzi mi jednak o to, że był tylko młodym mężczyzną. Był na początku drogi. To po prostu nie wydaje mi się w porządku. Mam teraz 70 lat i to bardzo przykre, kiedy myślę, że ten gość zginął tak młodo.

Randy Rhoads zginął w 1982 roku. Kierowca busa, którym podróżował zespół, zabrał Randy'ego i fryzjerkę na przelot samolotem. Chciał obudzić śpiących w pojeździe członków zespołu, udało mu się to. Jednak podczas kolejnego przelotu skrzydło prawie ścięło prawą stronę autokaru, a samolot rozbił się o pobliski pałacyk. Późniejsze badania toksykologiczne wykazały, że pilotujący był pod wpływem narkotyków.

Zobacz także: Ozzy Osbourne ponownie odwołał koncerty ze względu na stan zdrowia

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.