11.03.2020 14:22

Ozzy Osbourne zabiera fanów w nostalgiczną podróż w nowym klipie. Od tej strony go nie znacie

Ozzy Osbourne podzielił się z fanami bardzo osobistym obrazem do piosenki "Ordinary Man" nagranej z Eltonem Johnem. Muzyk przedstawił na nim historię swojego życia. 

Ozzy Osbourne
foto: kadr z wideo

Ozzy Osbourne ma dużą, pokręconą lecz kochającą się rodzinę. Jednak dla Księcia Ciemności zawsze równie ważna w życiu była muzyka. Osbourne podkreśla od lat, że to ona nadaje jego życiu sens i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tworzenia nowych dźwięków i występów na scenie. Dlatego 2019 rok, kiedy artyście odnowiła się kontuzja, a ciało odmówiło posłuszeństwa i nie mógł wypełnić swoich zawodowych planów, był dla niego szczególnie ciężki.

Ozzy Osbourne z nowym klipem do "Ordinary Man"

Lider Black Sabbath miał za to dużo czasu na przemyślenia. Jego najnowsza płyta "Ordinary Man" jest bardzo nostalgiczna i wzruszająca. Słuchając kolejnych kawałków można mieć wrażenie, że muzyk obawia się, że to ostatnia płyta w jego karierze, dlatego za wszelką cenę chce rozliczyć się ze sceną metalową oraz fanami i zostawić po sobie przemyślane pożegnanie. Artysta także nie bez przyczyny nazwał album "Ordinary Man" - "Zwyczajny człowiek", którym za wszelką cenę nie chce zostać w pamięci swoich fanów.

Ozzy Osbourne
Ozzy Osbourne
Przeczytaj także Ozzy Osbourne szczerze wyznał, czy powróci na scenę. Jak się czuje wokalista?

Muzyk opublikował klip do tytułowego singla z krążka, który został nagrany przy współpracy z inną legendą rocka - Eltonem Johnem. Osbourne pokazuje w nim swoje drugie oblicze, o którego istnieniu jego słuchacze długo nie wiedzieli.

W klipie widzimy Ozzy'ego Osobourne'a samotnie siedzącego w sali kinowej. Muzyk ogląda na ekranie film opowiadający o całym jego życiu. Opowieść zaczyna się w jego domu rodzinnym, a archiwalne nagrania i zdjęcia pokazują początki Black Sabbath na scenie oraz momenty ich największej popularności. Książę Ciemności jest wyraźnie wzruszony tym co widzi, a tekst idealnie pasuje do wymyślonej fabuły i scen na kinowym ekranie. Muzyk bowiem mimo swojego szalonego życia nadal ma obawy, że zostanie szybko zapomniany i zaszufladkowany jako zupełnie przeciętny człowiek.

Nostalgiczne i naprawdę wzruszające wideo możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Ozzy Osbourne jest gwiazdą gry "Legend of Ozzy". Można w niej latać Ozzym-nietoperzem 

Tagi: Rock News Ozzy Osbourne