22.03.2018 13:01

Ozzy Osbourne złożył pozew przeciwko promotorowi AEG

Muzyk planuje kolejne koncerty w ramach solowej trasy, ale nie wszystko poszło tak, jak powinno...

Ozzy Osbourne i Sharon Osbourne
foto: East News

Chociaż Black Sabbath zakończył karierę to Ozzy Osbourne na razie nie zamierza przechodzić na emeryturę. Wokalista ma grafik na najbliższe miesiące zapełniony i planuje kolejne występy.

Jednak artysta został zmuszony do złożenia pozwu do sądu przeciwko Anschutz Entertainment Group (AEG) - firmie zajmującej się promocją koncertów i będąca właścicielem koncertowych obiektów. Muzyk zarzuca AEG, że zmusza artystów, by oprócz w londyńskim O2 musieli również w ramach tej samej trasy występować w Staples Center w Los Angeles.

Promotorem londyńskiego koncertu Ozzy'ego jest AEG. Według pozwu na początku 2018 roku Live Nation złożył prośbę o zarezerwowanie koncertu muzyka w O2 na luty 2019. AEG stwierdził, że jest to możliwe, ale tylko jeśli zagra również w Staples Center. Oba obiekty należą do AEG.

Ozzy Osbourne pozwał promotora AEG

Sharon Osbourne, która jest menedżerką Ozzy'ego publicznie narzekała na to, że musiała podpisać zgodę na takie rozwiązanie, ale firma nie chciała ustąpić. W pozwie zawarto maila Sharon do szefa AEG, Jaya Marciano, w którym zaznacza, że firma miesza artystów w walkę z Live Nation i zmusza artystów do występowania w miejscach, które nie są dla nich komfortowe.

Marciano odpisał natomiast, że spór toczy się tak naprawdę między obiektami The Forum i Staples Center. Menedżment Osbourne'a chce zatem walczyć z AEG, który wykorzystując swoją pozycję w Londynie nieuczciwie chce umocnić swoją pozycję w Los Angeles.

Ozzy Osbourne w Polsce - bilety

Książę Ciemności wystąpi również w Polsce w ramach Impact Festival 2018. Koncert odbędzie się 26 czerwca 2018 w Krakowie, a jako supporty zagrają Bullet For My Valentine oraz Galactic Empire. Bilety na Impact Festival 2018 kupicie na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ozzy Osbourne