08.05.2016 17:16

Ozzy i Sharon Osbourne rozwodzą się po 33 latach

Słynna para postanowiła o rozstaniu po wielu burzliwych latach małżeństwa. Dlaczego Ozzy wyprowadził się ze swojej posiadłości?

Ozzy i Sharon Osbourne rozwodzą się po 33 latach
foto: Todd Williamson / Invision / AP / Fotolink / East News

Pierwsza informacja o smutnych wieściach ukazała się na łamach strony E! News. Według podanych na niej wiadomości Ozzy tymczasowo wyprowadził się z posiadłości, w której mieszkał ze swoją małżonką.

Rozstanie nie ma ponoć nic wspólnego z nałogami muzyka. Magazyn „The Sun” ogłosił, że Sharon oskarżyła Ozzy’ego o romans ze sławną fryzjerką gwiazd. Muzyk jest trzeźwy od 3,5 roku i wielokrotnie zaznaczał, że to właśnie żona uratowała mu życie.

"

Wydaje mi się, że żyję, bo mam silną żonę. Nie spodziewałem się swoich ostatnich 30 lat życia. Pamiętam jak miałem 21 lat i sądziłem, że będę martwy w wieku 40 lat. Wszystko się zgadzało dopóki nie dobiłem do 39,5. "

Para przeszła poważne problemy w okolicach okresu wydania płyty „13” Black Sabbath… Sharon wypowiedziała się wtedy na temat uzależnienia męża podczas wizyty w amerykańskim talk show.

"

Każdy wie, że zmagał się z tym problemem przez całe życie, ale ja nigdy nie wiedziałam, że używał leków na receptę. Byłam świadoma tego, że pił okazjonalnie, ale nie zdawałam sobie sprawy z powagi sytuacji. "

Ozzy obiecał wtedy, że zmieni się i będzie lepszym człowiekiem. W ramach leczenia uczęszczał na codzienne spotkania AA – był to jedyny sposób na to, by zawalczyć z nałogiem.

"

Sharon mówi mi, że jestem cholernym głupcem i krzyczy na mnie, kiedy piję. Jednak to mnie nie powstrzymuje. Ale wspiera mnie, wie, że to jest choroba, która jest częścią tego, kim jestem. Tylko ja mogę sobie z tym poradzić. Nie chcę stracić związku z Sharon i pogorszyć relacji z dziećmi. Nikt nie jest w stanie wyleczyć uzależnionego - tylko on sam. "

Ozzy poznał Sharon we wczesnych latach 70., gdy Black Sabbath dopiero zaczynał być rozpoznawalny na całym świecie. Po burzliwym odejściu muzyka z grupy w 1979 Sharon stała się jego menedżerem i pomogła mu w rozpoczęciu kariery solowej.

Para pobrała się 4 lipca 1982 roku i ma trójkę dzieci – Jacka, Aimee i Kelly.

Magda Słomka
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele