Ozzy i zemsta nietoperzy

Magda Słomka
10.02.2015 11:32
Ozzy i zemsta nietoperzy Fot. SF Sun Sentinel / Polaris / East News

Karma wraca? Słynny zjadacz głów nietoperzy musi teraz odpokutować za incydent sprzed 30-tu lat. Jak wygląda odwet gacków?

Nietoperze w końcu zrewanżowały się Ozzy’emu Osbourne’owi i postanowiły się zemścić za śmierć jednego ze swoich braci... W 2014 roku muzyk kupił posiadłość w południowo-wschodniej Anglii. Ozzy chciał przekształcić stodołę, która znajduje się na terenie jego posesji, jednak okazało się, że lokalne władze mu na to nie pozwoliły. Budynek został oblężony przez nietoperze i sowy. I to nie byle jakie! Wśród nich znajdują się gacki wielkouche i karliki malutkie – dwa gatunki objęte ochroną. Aby eksmitować ze stodoły zwierzaki, Ozzy potrzebuje specjalnej licencji, a to kosztuje!

Osbourne musi za taką przyjemność zapłacić około 18 500 funtów. Niezastosowanie się do tego przykazu grozi sześcioma miesiącami więzienia i grzywną w wysokości 5000 funtów za nietoperza.

Za co ten odwet?

Zajście z 1982 roku odbiło się szerokim echem, ale ciągle nie wiadomo jak było naprawdę. Podczas trasy koncertowej promującej krążek „Diary Of A Madman”, zwyczajem Ozzy’ego było rzucanie surowym mięsem w stronę publiczności. Podczas występu 20 stycznia 1982 roku w Des Moines pewien fan odpłacił się muzykowi. I tu zaczynają się różne wersje... Jedna mówi o tym, że widz rzucił na scenę żywego nietoperza. Ozzy był pewny, że to tylko gumowy stwór, więc chwycił go i odgryzł mu głowę.

Byłem święcie przekonany, że był to jeden z tych sztucznych nietoperzy, którymi ludzie straszą się w Halloween. Scena była dosłownie pokryta gumowymi nietoperzami, którymi rzucali we mnie fani. To musiało być tak, że przez przypadek podniosłem żywego... To wcale nie było przyjemne.

Według fana gacek nie żył już wtedy, gdy trafił w ręce Osbourne’a, według Ozzy’ego żył i trzepotał skrzydłami, a inni nie wierzą w tę wersję i sądzą, że zwierzę w ogóle nie poruszało się, będąc po części w otworze gębowym artysty. A z resztą, oceńcie sami!

Byleby tylko Ozzy nie stracił głowy przez całą sytuację...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.