11.05.2015 10:19

Ozzy przeznaczył 10 tys. dolarów dla dzieciaków

Serce Księcia Ciemności musiało zostać wypełnione szczerym wzruszeniem po odsłuchaniu „Crazy Train" w wykonaniu dzieci z Louisville. Dowodem na to jest fakt, że wraz z emocjami Ozzy wyłożył też parę „zielonych" z kieszeni.

Ozzy przeznaczył 10 tys. dolarów dla dzieciaków
foto: Luiz Martinez / Broadimage/EAST NEWS

Louisville Leopard Percussionists to grupa 60 dzieci w wieku od 7-14 lat, która w ramach swoich zajęć wykonuje muzykę na instrumentach perkusyjnych. Lekcje są bezpłatne, a znaczna część uczęszczających pochodzi z ubogich rodzin. Zobaczcie czym ujęli samego Ozzy'ego:

Książe Ciemności zareagował na cover „Crazy Train" niezwykle entuzjastycznie. Muzyk przekazał na rzecz zespołu 10 000 dolarów, a do przesłanego czeku dołączył krótki list:

"

Ja, moja rodzina i fani uwielbiamy wasze wykonanie piosenki. Trzymajcie tak dalej. "

ozzy-twitter

Diane Downs, nauczycielka, która zainicjowała kilka lat temu powstanie zespołu, nie kryje zadowolenia z powodu datku. Tłumaczy też, co chce osiągnąć poprzez projekt Louisville Leopard Percussionists:

"

Zależy mi, żeby te dzieci poczuły się jak gwiazdy rocka. Tłumaczę im, że jeśli chce się upublicznić swoją twórczość, to efekt pracy nie może być tylko zadowalający, musi być świetny. Mam nadzieję, że przeniosą to również na swoje dorosłe życie. "

Już wcześniej młodym muzykom udało się zwrócić na siebie uwagę rockowych legend. Jimmy Page w lutym 2015 roku udostępnił na swoim profilu na Facebooku link z filmem, na którym dzieciaki grają „Kashmir" Led Zeppelin.

jimmy-page-facebook

Ciekawe czy Ozzy słyszał też inną interpretację swojego „Crazy Train" w wersji małych dziewczynek z The Warning.

Co młodzi muzycy z Louisville powinny jeszcze przełożyć na ksylofonowe granie?

Robert Skowronski
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele