Pablopavo: Nie zakładałem, że będę piewcą Warszawy [VIDEO]

Urszula Drabińska
06.12.2014 13:17
Pablopavo: Nie zakładałem, że będę piewcą Warszawy [VIDEO] Fot. antyradio.pl

Jak mówi stare przysłowie, do trzech razy sztuka – Pablopavo w końcu zjawił się w „Makakofonii”, by opowiedzieć o nowej płycie „Tylko” i coś z niej zagrać.

Najnowszy album wydaje się bardzo warszawskim krążkiem. Taki był zamiar?

Tak wyszło. Tam jest dużo szczegółu, dokładności. Kiedy mam pisać o czymś w szczególe, to muszę pisać o Warszawie, bo stąd jestem, tu mieszkam, tu się poruszam, tu żyję. Trudno byłoby mi napisać taką piosenkę o Poznaniu czy Krakowie. Bardzo lubię te miasta, ale nie znam ich aż tak dobrze. Nie było założenia, że będą piewcą tego miasta.

Posłuchajcie najbardziej bluesowego kawałka z „Tylko”, czyli „Kołysanki”, wykonanej na żywo w studiu Antyradia. Pablopavo ostrzega:

To kołysanka raczej dla dorosłych. Nie próbujcie usypiać nią swoich małoletnich dzieci – nie odpowiadam za koszmary, które się potem pojawią.

Prace nad albumem, który ukazał się w październiku 2014 roku, zajęły sporo czasu.

Robiłem go w wolnym chwilach, w przerwach między koncertami. Trwało to 4 lata. Wychodzi jedna piosenka na pół roku. Jak miałem wolną chwilę, wpadałem do studia i rejestrowaliśmy to, co miałem.

Muzyk przypomniał także swoje starsze dokonania – zagrał i zaśpiewał utwór „Wpuść mnie” z drugiej płyty Pablopavo i Ludzików „10 piosenek” z 2011 roku.

W oryginale ma trzy zwrotki, a ja jakoś miałem zaćmę.

Wybaczamy!

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.