Pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona zniknęły z eBaya
Maciej Koprowicz
07.08.2017 11:17
Pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona zniknęły z eBaya Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Kontrowersyjna aukcja, na której oferowano zestaw rozdawany gościom pogrzebu Chestera Benningtona, została usunięta z serwisu eBay po proteście rodziny lidera Linkin Park.

Zgodnie z decyzją najbliższych Chestera Benningtona, ostatnie pożegnanie artysty było uroczystością prywatną  i wziąć udział w nim mogli wyłącznie jego krewni i przyjaciele. W przeciwnym wypadku z pewnością pogrzeb przyciągnąłby tłumy wielbicieli Linkin Park, pragnących uczcić swojego idola. Chester pochowany został w Palos Verdes w Kalifornii 29 lipca 2017.

Najwięksi fani Benningtona zrobiliby wiele, by choć w symboliczny sposób wziąć udział w pożegnaniu muzyka. Niedługo po pogrzebie na aukcji w serwisie eBay pojawiła się oferta sprzedaży zestawu rozdawanego jego uczestnikom. Składały się na niego identyfikator, opaska na rękę, przypinka i program uroczystości. Można je było też zakupić pojedynczo.

chester pogrzeb

Aukcja cieszyła się wielkim powodzeniem wśród internautów – cena samego identyfikatora sięgnęła 50 tysięcy dolarów. Wystawca nie jest znany, ale przedmioty wyglądały na autentyczne – bardzo podobne zaprezentował po pogrzebie na Instagramie Austin Carlile z zespołu Of Mice Of Men. Możliwe, że cenne przedmioty wystawił jeden z współpracowników Linkin Park.

Licytacje zniknęły z eBaya po interwencji rodziny Chestera Benningtona. Z kolei serwis oświadczył, że nie zgadza się na „próby zarabiania na tragedii”.

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Jego śmierć zaszokowała świat muzyki. Wyrazy współczucia w mediach społecznościowych złożyli m.in. muzycy Korna i Motley Crue oraz żona Chrisa Cornella. Hołd zmarłemu artyście na koncertach oddało wielu artystów, w tym Coldplay, Metallica i Machine Head. W żałobie nadal pogrążeni są również fani Linkin Park – polscy wielbiciele zespołu zebrali się pod wrocławskim stadionem 27 lipca 2017, by wspominać Chestera.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.