07.08.2017 11:17

Pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona zniknęły z eBaya

Kontrowersyjna aukcja, na której oferowano zestaw rozdawany gościom pogrzebu Chestera Benningtona, została usunięta z serwisu eBay po proteście rodziny lidera Linkin Park.

Pamiątki z pogrzebu Chestera Benningtona zniknęły z eBaya
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zgodnie z decyzją najbliższych Chestera Benningtona, ostatnie pożegnanie artysty było uroczystością prywatną  i wziąć udział w nim mogli wyłącznie jego krewni i przyjaciele. W przeciwnym wypadku z pewnością pogrzeb przyciągnąłby tłumy wielbicieli Linkin Park, pragnących uczcić swojego idola. Chester pochowany został w Palos Verdes w Kalifornii 29 lipca 2017.

Najwięksi fani Benningtona zrobiliby wiele, by choć w symboliczny sposób wziąć udział w pożegnaniu muzyka. Niedługo po pogrzebie na aukcji w serwisie eBay pojawiła się oferta sprzedaży zestawu rozdawanego jego uczestnikom. Składały się na niego identyfikator, opaska na rękę, przypinka i program uroczystości. Można je było też zakupić pojedynczo.

chester pogrzeb

Aukcja cieszyła się wielkim powodzeniem wśród internautów – cena samego identyfikatora sięgnęła 50 tysięcy dolarów. Wystawca nie jest znany, ale przedmioty wyglądały na autentyczne – bardzo podobne zaprezentował po pogrzebie na Instagramie Austin Carlile z zespołu Of Mice Of Men. Możliwe, że cenne przedmioty wystawił jeden z współpracowników Linkin Park.

Licytacje zniknęły z eBaya po interwencji rodziny Chestera Benningtona. Z kolei serwis oświadczył, że nie zgadza się na „próby zarabiania na tragedii”.

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Jego śmierć zaszokowała świat muzyki. Wyrazy współczucia w mediach społecznościowych złożyli m.in. muzycy Korna i Motley Crue oraz żona Chrisa Cornella. Hołd zmarłemu artyście na koncertach oddało wielu artystów, w tym Coldplay, Metallica i Machine Head. W żałobie nadal pogrążeni są również fani Linkin Park – polscy wielbiciele zespołu zebrali się pod wrocławskim stadionem 27 lipca 2017, by wspominać Chestera.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chester Bennington Linkin Park Rock News