Pamiętasz te utwory? To znaczy, że byłeś emo

Jakub Gańko
20.05.2016 13:59
Pamiętasz te utwory? To znaczy, że byłeś emo Fot. kadr z wideo

Te numery kształtowały alternatywną scenę początku lat dwa tysiące. Przypomnij sobie z nami czasy gimnazjum i liceum.

Emo, pop punk, skate punk... Na początku XXI wieku zalew takiej muzyki wzbudzał dość skrajne emocje - dla jednych to był obciach, dla drugich inne dźwięki nie istniały. Nie sposób jednak dyskutować z faktem, że nie było gdzie się ukryć przed wyskakującymi ze wszystkich stron zespołami typu My Chemical Romance, Good Charlotte czy AFI...

Dziś na naszą ocenę tych utworów wpływają z pewnością aspekty nostalgiczne - to kawałki, przy których wielu z nas dorastało i nawet jeśli nie zawsze je lubiliśmy, mogą dziś mieć dla nas wartość sentymentalną. No bo kto nie pamięta szału na „In the Shadows” The Rasmus czy „Bring Me to Life” Evanescence? Choć wiele z tych numerów nie opuszcza playlist stacji radiowych, niektórych mogliście już dawno nie słyszeć.

Teraz macie idealną okazję, by je sobie przypomnieć i skonfrontować swoją dawną opinię na ich temat z obecnymi odczuciami. Albo po prostu powspominać dawne czasy. Lista „Utwory, które dawne emo dzieciaki zawsze będą pamiętać” zabierze Was w nostalgiczną podróż w czasie do okresu liceum czy nawet gimnazjum. Każdy kto ma dziś „dwadzieściakilka lat”, o których śpiewał Cool Kids of Death, w mig się na niej odnajdzie.

Oczywiście wrzucanie Green Daya, P.O.D., Blink-182 czy Papa Roach do jednego wielkiego wora z napisem „emo” to mocno kontrowersyjne posunięcie, umówmy się jednak, że faktycznie wszystkie te kawałki cechuje dość „emocjonalne” podejście. A nie da się tym szlagierom odmówić, że dziś stanowią kompleksowy dokument rockowej sceny, która kształtowała pierwszą dekadę XXI wieku.

Wideo zmontowane z tych wszystkich hiciorów znajdziecie poniżej:

Poppunkowe klimaty powracają w 2016 roku z wzmocnioną siłą, a to za sprawą nowych płyt zespołów Blink-182 czy Sum 41. Jeśli nie załapaliście się na tę modę, sprawdźcie koniecznie nasz poradnik jak zostać poppunkowcem. Zaostrzyliśmy Wasz apetyt na nostalgię? Przypomnijcie sobie z nami, czego się słuchało w 2000 roku.

Ile utworów z powyższej listy rozpoznaliście?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.