10.10.2018 17:12

Panic! at the disco zachwycił coverem „Bohemian Rhapsody” widzów gali AMA

Zobaczcie, jak Panic! at the Disco poradził sobie ze słynną kompozycją grupy Queen.

Panic at the disco z coverem Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Można lubić tę kapelę, albo nie, ale występ Panic! at the Disco w Sydney, który transmitowano podczas ceremonii American Music Awards spowodował, że niejednej osobie opadła szczęka. Amerykański zespół już niejednokrotnie brał się za repertuar Queen, ale tym razem frontman Brendon Urie przeszedł sam siebie.

Panic! at the Disco z coverem Queen

„Bohemian Rhapsody” to skomplikowany rock-operowy utwór, który niejednemu artyście sprawiłby trudności. Panic! at the Disco postanowił jednak wykonać w całości 6-minutowy utwór i Brendon Urie nie miał problemów, żeby wyciągnąć nieziemsko wysokie nuty. Nie zabrakło też widowiskowego show, frontman w pewnym momencie wskoczył na fortepian i sprawił, że publiczność dosłownie oszalała. 

Sprawdźcie, czy i wam spodoba się cover Queen w wykonaniu Panic! at the Disco.

Panic! at the Disco okazał się być zwycięzcą na AMA w kategorii Ulubiony alternatywny artysta rockowy prześcigając Imagine Dragons i Portugal. The Man. Co ciekawe kategoria ta nie została przedstawiona podczas oficjalnej ceremonii AMA w Los Angeles. Na gali doszło do kontrowersji, gdy okazało się, że w kategorii Ulubiony zespół pop/rock zwyciężyli raperzy z kapeli Migos.

„Bohemian Rhapsody” - film o Queen

2 listopada 2018 w polskich kinach pojawi się film o muzykach Queen zatytułowany „Bohemian Rhapsody”. Po obejrzeniu trailera filmu wielu fanów kapeli już nie może doczekać się produkcji. W filmie „Bohemian Rhapsody” wystąpią Rami Malek jako Freddie Mercury, Gwylim Lee jako Brian May, Ben Hardy jako Roger Taylor i Joe Mazzello jako John Deacon. Za reżyserię odpowiada Dexter Fletcher.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queen Panic at the disco