Pantera pokazała album „A Vulgar Display of Pantera”
Maciej Daszuta
27.10.2016 10:10
Pantera pokazała album „A Vulgar Display of Pantera” Fot. kadr z wideo

Wydany przez Lesser Gods 13 września 2016 roku album „A Vulgar Display of Pantera” ze zdjęciami Joego Girona to wizualna podróż przez historię teksańskiej kapeli. Przedstawiamy filmik, na którym zobaczycie zawartość książki - strona po stronie.

„A Vulgar Display of Pantera” to pierwsza autoryzowana historia Pantery w formie wizualnej. Autor zdjęć tego liczącego 384 strony albumu, Joe Giron, był wieloletnim fotografem formacji, a także jednym z pierwszych jej fanów. Zaczął robić zdjęcia grupy jeszcze w 1983 roku, a oprócz teksańskiej kapeli fotografował dla najważniejszych magazynów o tematyce rockowej także AC/DC, Davida Bowiego, Gwen Stefani, Van Halen czy U2. Giron zajmuje się dziś głównie robieniem zdjęć dla World Poker Tour, a także przewodzi zespołowi fotografów World Series of Poker, toteż nie dziwi, że mieszka w Las Vegas.

Dodatkowym atutem wydawnictwa jest z pewnością przedmowa pióra basisty grupy, Rexa Browna. To zapierające dech w piersiach i kompleksowe spojrzenie na jedną z najbardziej legendarnych kapel w historii metalu.

Tytuł zawiera rzadkie i nigdy wcześniej nie pokazywane zdjęcia Pantery, poczynając od jej skromnych początków po wielki, a ostatecznie także tragiczny koniec. W tą wizualną podróż mieli znaczny wkład także członkowie kapeli - wspomniany Rex Brown i perkusista Vinnie Paul Abbott, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów świetności kapeli, a także przytoczyli wiele interesujących anegdotek.

Pełne żywiołu zdjęcia Pantery z trasy, ze studia, z domów, zza kulis, w makijażu w stylu Kiss, z gwiazdą porno Ronem Jeremym, a także energetyzujące występy na scenie są tu uchwycone w wulgarnych detalach, na zdjęciach w dużym formacie. Rozpięta na dwie dekady metalowej dekadencji, ta monografia to zarówno pieśń miłosna dla zabitego z ręki fana Dimebaga Darrella, jednego z ostatnich wielkich bohaterów rocka i gitary, jak również testament dla nieprzemijającej spuścizny Pantery.

Filmik poniżej zabierze nas w wirtualną podróż po kolejnych stronach książki:

Pantera sprzedała przeszło 25 milionów kopii swoich płyt na całym świecie, a ich „Far Beyond Driven” z 1994 roku zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200. W samych Stanach Zjednoczonych cztery z albumów kapeli pokryły się platyną (milion sprzedanych egzemplarzy), a dwa kolejne zyskały status platynowej płyty, sprzedając ponad 500 tysięcy egzemplarzy.

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.