Pantera powróci w 2023 roku! Kto zastąpi na trasie Vinniego Paula i Dimebaga?

14.07.2022 11:01
Pantera powróci w 2023 roku! Kto zastąpi na trasie Vinniego Paula i Dimebaga? Fot. Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS

"Comin' for you we're the cowboys from hell" - Rex Brown i Phil Anselmo w przyszłym roku powrócą na sceny jako Pantera, grając pierwsze koncerty jako grupa od ponad 20 lat.

Pantera powraca na scenę! Kto dołączy do Phila Anselmo i Rexa Browna?

Żyjący członkowie Pantery mają ruszyć w trasę w 2023 roku, powracając na scenę po ponad 20 latach nieobecności. Jak podaje Billboard, wokalista Philip Anselmo i basista Rex Brown podpisali umowę z Artist Group International, w ramach której mają w przyszłym roku zagrać serię koncertów w Stanach Zjednoczonych.

Polecamy

Jak opowiada agent Peter Pappalardo w oświadczeniu prasowym AGI:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli współpracować z tak ikonicznym zespołem i zaprezentować ich muzykę fanom.

Na ten moment trudno stwierdzić, kto może dołączyć do Anselmo i Browna na trasie koncertowej. Jak pewnie doskonale wiecie, gitarzysta Dimebag Darrell został zamordowany na scenie w Ohio w 2004 roku, natomiast jego brat perkusista Vinnie Paul zmarł w 2018 roku z powodu choroby serca.

Nieoficjalnie plotkuje się, że na scenie mogliby dołączyć do Pantery Zakk Wylde i Charlie Benante z Anthraxu. Anselmo już w 2019 roku w wywiadach zapowiadał, że takie połączenie może dojść do skutku. Wokalista zaznaczał, że takie pomysły pojawiały się już znacznie wcześniej, ale udział Wylde'a i pomysł na zastępowanie Dimebaga był całkowicie zrozumiale niewyobrażalny dla Vinniego Paula. 

Polecamy

Zresztą sam Anselmo przyznał, że wcale nie było mu w smak granie utworów Pantery - wszystko się jednak zmieniło, kiedy zmarł Vinnie Paul. Jak opowiedział w rozmowie z Humo Negro:

Naprawdę granie piosenek Pantery przed tym wszystkim, to była dla mnie kompletnie nieważna rzecz... Ale potem zmarł Vince. Wtedy pomyślałem: "K*rwa, człowieku. To jest ważne".

Na razie nie znamy szczegółów dotyczących nadchodzącej trasy Pantery, ani nie wiemy, kto dołączy na scenie do Anselmo i Browna.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.