06.04.2020 13:11

Pantera prezentuje limitowaną serię koszulek na czas pandemii. Muzycy przerobili kultową okładkę

Metalowcy z Pantery zaproponowali fanom nowy zespołowy merch. Okładka "Vulgar Display Of Power" została dostosowana do czasów epidemii.

Phil Anselmo
foto: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS

Pandemia koronawirusa trwa. Na całym świecie trwają apele o pozostanie w domu i unikanie kontaktu z innymi ludźmi. Model izolowania mieszkańców wybrała większość krajów objętych epidemią. Władze mają nadzieję, że dzięki temu rozłożą zachorowania w czasie i sprawią, że służba zdrowia będzie nadążała z leczeniem kolejnych zakażonych koronawirusem. W sieci pojawiają się kolejne akcje namawiające do zostania w domu, a hasztag #stayhome jest już znany w każdym zakątku internetu.

Pantera prezentuje merch z okazji pandemii koronawirusa

Cegiełkę do poparcia izolacji postanowili dołożyć muzycy Pantery. Metalowa grupa zakończyła działalność w 2003 roku, jednak nadal ma ona ogromną rzeszę fanów, co postanowiła wykorzystać w szczytnym celu. Muzycy stworzyli limitowaną serię koszulek, które przypomną każdemu o zachowaniu zasad obowiązujących podczas pandemii.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom

Na panterastore.com pojawiły się koszulki z przerobioną okładką kultowej płyty "Vulgar Display Of Power". Pięść, która wymierza cios ma założoną jednorazową rękawiczkę. Oryginalnie twarz na okładce wykrzywia grymas bólu po uderzeniu, w nowej wersji widzimy tylko zaciśnięte oczy, dalszą część zakrywa maseczka ochronna. Dodatkowo na koszulce widzimy cytat z utworu "Walk":

"

Be yourself by yourself. Stay away from me.

Bądź sobą, sam. Trzymaj się z daleka ode mnie. "

Tekst idealnie pasuje do czasów izolacji. Dodatkowo grupa postanowiła przekazać 40 procent dochodów ze sprzedaży t-shirtów na rzecz funduszu pomocy ofiarom COVID-19 stworzonego przez MusiCares.

Specjalna koszulka, która z pewnością sprawi, że nikt nie podejdzie do Was na ulicy to koszt 30 dolarów, czyli około 130 złotych.

Posłuchaj podcastu

Zobacz też: Wstrzymano produkcję "Na Wspólnej". Z powodu koronawirusa aktorzy zostali bez pracy 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Pantera