29.12.2014 15:42

Pantera w gronie satanistów?

Przynajmniej według pewnego pastora z Arizony! Ma na to solidny dowód…

Pantera w gronie satanistów?
foto: kadr z wideo

Duchowny z miasta Tempe, Steven Anderson, nie wierzy, że nazwa amerykańskiego zespołu najzwyczajniej w świecie może pochodzić od zwierzęcia lub też od włoskiego sportowego samochodu. Nie, on ma lepsze wytłumaczenie. Pantera wzięła swoją nazwę od ojca… Jezusa Chrystusa!

"

Talmud bluźni na temat naszego Pana Jezusa Chrystusa. (...) Przede wszystkim nazywa Jezusa „synem Pantery”. Kim jest Pantera? Nie chodzi o metalową grupę z lat 80. Pozwólcie, że coś wam opowiem. Kiedy wytłumaczę Wam, kim był Pantera, zrozumiecie, jak satanistycznym zespołem byli, że tak siebie nazwali. Dlaczego to zrobili? To bluźniercze imię. Wiele rockandrollowych zespołów jest satanistycznych. Przypatrzcie się nazwom tych metali… Judas Priest, Black Sabbath, Pantera. "

Trzeba przyznać, że Pantera ma wyborowe towarzystwo. Najważniejszy fragment wykładu rozpoczyna się w 21:45.

Co to za demon, ten Pantera? Żyjący w II w. grecki filozof Kelsos z Aleksandrii w „Prawdziwym słowie” wysunął hipotezę, że Jezus był nieślubnym dzieckiem Maryi i rzymskiego legionisty o przydomku Pantera, dość popularnym w tamtym czasie wśród rzymskich żołnierzy.

Skoro Dimebag Darrell i jego brat Vinnie Paul Abbott wybrali takie właśnie słowo na nazwę zespołu, znaczy, że byli satanistami. Co było do udowodnienia. Ciekawe, jak duchowny przeklinałby muzyków, gdyby Pantera się reaktywowała. Zakk Wylde, jammujący sobie od czasu do czasu z byłym perkusistą kapeli, byłby chętny, ale chyba nie wie, na jaki gniew się naraża.

"

Jeśli ktoś powie „reaktywacja”, stawię się. Cóż, to będzie reaktywacja Phila, Rexa i Vincenza, dla mnie będzie to hołd złożony Dimebagowi. "

Pastor znalazł lekarstwo na AIDS

Posądzenia o satanizm to niestety nie jedyna kontrowersyjna teoria amerykańskiego baptysty wygłoszona w ostatnim czasie. Steven Anderson na początku grudnia tego roku krzyczał ze swojej arizońskiej ambony:

"

Jeśli wyeliminowalibyśmy gejów, jak zaleca Bóg, AIDS by się tak nie szerzyło! "

Atak na ostrzejszą muzykę i homoseksualistów – wygląda na to, że wpadł na genialny pomysł promowania swojej najnowszej książki „Marching to Zion”, uderzającej w… Żydów.

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Pantera