22.10.2015 13:17

Pantera w wiejskiej wersji, czyli cover Steve’n’Seagulls

Utwór metalowców z Południa Stanów Zjednoczonych zasługuje na potraktowanie go według tamtejszych zasad. Posłuchajcie zatem wiejskiej, czy też używając języka tubylców redneckowej, wersji „Cemetery Gates” zespołu Pantera.

Pantera w wiejskiej wersji, czyli cover Steve’n’Seagulls
foto: kadr z wideo

Autorem coveru jest grupa Steve’n’Seagulls, która stworzyła m.in. swoją przeróbkę kawałka Iron Maiden - utwór znalazł na jej debiutanckiej płycie „Farm Machine”. Muzycy ubrani w ogrodniczki i prowincjonalne nakrycia głowy zamienili scenerię stogów siana, stajni czy innych drewnianych chat na Union Square Park w Nowym Jorku. 

Te „cmentarne bramy” nie są przedsionkiem do świata smutku i żałoby. Wręcz przeciwnie! Steve’n’Seagulls bawią się konwencją utworu przemieniając go w skoczną polkę na banjo, mandolinę, akordeon, kontrabas i perkusję. Kto by się spodziewał takiego podejścia do kompozycji Pantery? Nawet przechodnie nie kryją się ze swoim zdziwieniem:

Phil Anselmo wyznał niedawno, że nie dałby rady zaśpiewać „Cemetery Gates”. Może jednak uporałby się wokalnie z tym utworem, gdyby wstąpił w szeregi Steve’n’Seagulls?

Do utworów Pantery w nietypowy sposób podchodziło już kilku wykonawców. Dzięki temu możemy usłyszeć „Cowboys From Hell” na pianinie, w wersji 10-latki czy zagrane na ukulele Dimebaga.

Jak Wam się podoba „Cemetery Gates” w wykonaniu Steve’n’Seagulls?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Pantera Steve'n'Seagulls