13.08.2016 12:42

Pantera wyda reedycję „The Great Southern Trendkill”

Jeden z najsłynniejszych krążków Phila Anselmo i spółki doczeka się bogatego wznowienia. Co na nim znajdziemy?

Pantera wyda reedycję „The Great Southern Trendkill”
foto: kadr z wideo

W maju 2016 roku czwarty album Pantery nagrany dla dużej wytwórni skończył 20 lat. Wydawca Rhino wcale nie zapomniał o tej rocznicy i już zapowiedział reedycję „The Great Southern Trendkill”. Jak to zwykle w przypadku tego typu wydawnictw bywa, możemy liczyć nie tylko na zremasterowany oryginał, lecz także całą garść dodatkowego materiału.

W tym przypadku wypełni on drugą płytę wydawnictwa, na której znajdzie się aż dwanaście niepublikowanych wcześniej miksów, wersji instrumentalnych, a także nagrania live. Oprócz rarytasów muzycznych, do krążków dołączona będzie również książeczka z rzadkimi zdjęciami zespołu oraz komentarzem Katherine Turman, która odsłoni wszystkie sekrety płyty.

Oto oficjalna zapowiedź z Facebooka zespołu:

"

Dodatkowa płyta będzie zawierała niepublikowane wersje każdego utworu z albumu, w tym dwie „Suicide Note Pt. I” - surowy miks oraz osobne nagranie intra, w którym Dimebag zagrał na 12-strunowym akustyku. Na drugim krążku znajdziecie również nowy remiks utworu tytułowego, surowe miksy „Drag The Waters” oraz „The Underground In America”, a także instrumentalne wersje „13 Steps To Nowhere” i „Living Through Me (Hell’s Wrath)”. Poza materiałem studyjnym ta rocznicowa kolekcja obejmie również 3 nagrania koncertowe z Dynamo Festival w Holandii z 1998 roku. "

Premiera wydawnictwa została ustalona na 21 października 2016 roku. Obok wersji cyfrowej i na dwóch płytach CD, ukaże się również osobny winyl zawierający materiał z dodatkowego krążka. Album został przewrotnie zatytułowany „The Great Southern Outtakes” i nie będzie zawierał dwóch dodatkowych wersji „Suicide Note Pt. I”, które trafią na CD.

Poniżej znajdziecie pełną zawartość obu płyt wchodzących w skład reedycji.

Tracklista:

CD 1:

 1. The Great Southern Trendkill
 2. War Nerve
 3. Drag The Waters
 4. 10’s
 5. 13 Steps To Nowhere
 6. Suicide Note Pt. I
 7. Suicide Note Pt. II
 8. Living Through Me (Hell’s Wrath)
 9. Floods
 10. The Underground In America
 11. (Reprise) Sandblasted Skin

CD 2:

 1. The Great Southern Trendkill (2016 Mix)
 2. War Nerve (Live ’98)
 3. Drag The Waters (Early Mix)
 4. 10’s (Early Mix)
 5. 13 Steps To Nowhere (Instrumental Version)
 6. Suicide Note Pt. I (Intro)
 7. Suicide Note Pt. I (Early Mix)
 8. Suicide Note Pt. II (Live ’98)
 9. Living Through Me (Hell’s Wrath) (Instrumental Version)
 10. Floods (Early Mix)
 11. The Underground In America (Early Mix)
 12. Sandblasted Skin (Live ’98)

Album „The Great Southern Trendkill” ukazał się pierwotnie 7 maja 1996 roku i dotarł do 4. miejsca listy Billboard 200. Materiał powstawał w trudnych warunkach, a ze względu na coraz większe napięcia w zespole, Phil Anselmo nagrywał swoje wokale w studiu Trenta Reznora w Nowym Orleanie, z dala od reszty muzyków.

Skusicie się na reedycję „The Great Southern Trendkill”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Pantera