22.05.2017 15:23

Papa Emeritus: Chciałbym, żeby Ghost był gotycką wersją Rammsteina w klimacie horroru

Rammstein może pochwalić się niesamowitym scenicznym show. Czy Ghost zdoła doścignąć Niemców?

Papa Emeritus: Chciałbym, żeby Ghost był gotycką wersją Rammsteina w klimacie horroru
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ghost pracuje obecnie nad następcą „Meliory”, choć dokładnie nie wiadomo czy płyta rzeczywiście pojawi się w 2017 jak planowano, bowiem Papa Emeritus ostatnio zwolnił wszystkich muzyków, którzy podali go do sądu. Wydaje się jednak, że wokalistę zespołu nikt nie zatrzyma i już planuje on przyszłość swojego projektu.

Oczywiście pierwsze o czym pomyślał muzyk to sceniczne show:

"

W moim mniemaniu koncerty, które obecnie gramy to 30% tego, co Ghost chciałby pokazać pod względem teatralności. Ogólna koncepcja zawsze będzie dotyczyć dusznego rockowego show, jednak celem zawsze było stworzenie ponadprzeciętnego występu. Chciałbym wprowadzić kilka scen w sali czy hali i tworzyć całkowicie niespotykane doświadczenie. Chciałbym, żeby Ghost był gotycką wersją Rammsteina w klimacie horroru. "

Teraz wyobraźcie sobie Papę Emeritusa jako anioła latającego nad sceną w towarzystwie płomieni. Brzmi ciekawie? To nie koniec jeśli chodzi o nietuzinkowe plany na przyszłość:

"

Nie mogę zdradzić szczegółów, ale myślimy również o tym, żeby wprowadzić Ghost w koncept muzyki klasycznej. To oczywiście wymaga dużo wysiłku i trzeba będzie się skupić na utworach i riffach. "

Przygotowanie takiego spektakularnego show zajęłoby sporo czasu i Papa Emeritus podaje wstępną datę 2019 rok:

"

Nie można podchodzić do tego pobłażliwie, w konsekwencji potrwa to z 5 czy 6 lat, żeby wszystko wykonać. Niemniej jednak mam wszystko już ułożone w mojej głowie i szukamy partnerów, z którymi możemy ten plan wprowadzić w życie. "

Przyszłość zespołu zapowiada się naprawdę ciekawie. Zobaczymy, może Ghost rzeczywiście prześcignie niemieckich muzyków pod względem efektownych koncertów?

Kto ma lepsze sceniczne show?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost