27.04.2017 11:44

Papa Emeritus i Kreator przekonują, że „szatan istnieje”

Lider Ghosta oraz Max Gruber z Drangsal wykonali razem z niemieckimi thrashmetalowcami utwór „Satan is Real”.

Papa Emeritus i Kreator przekonują, że „szatan istnieje”
foto: kadr z wideo

Papa Emeritus może i ma pewne problemy z określeniem, czy jego projekt w końcu jest zespołem czy nie, lecz na pewno nie stroni od występów gościnnych. Udowodnił to w ostatnim wydaniu niemieckiego programu „Circus HalliGalli”, gdzie dołączył na scenie do zespołu Kreator.

Kultowa kapela thrashmetalowa z Essen wykonała singiel „Satan is Real” promujący jej ostatni album, „Gods of Violence”, wydany w styczniu 2017 roku. Oprócz głowy Ghostowego kościoła z zespołem wystąpił również Max Gruber, wokalista i gitarzysta Drangsal. Żeby było jeszcze śmieszniej, specjalnie na tę wyjątkowa okazję przebrał się... za zakonnicę.

Skoro więc takie towarzystwo przekonywało na jednej scenie, że „szatan istnieje”, nie wypada takiej informacji zignorować. Szczególnie że Papa Emeritus i muzyk Drangsal w pewnym momencie zdecydowali się nawet na romantyczny taniec. Rogaty byłby z pewnością usatysfakcjonowany.

Wideo z tego wyjątkowego występu zobaczycie poniżej:

Gruber to nie pierwszy mężczyzna, który posłużył Ghostowi za zakonnicę. Na ostatnim koncercie w Berlinie tradycyjnie wręczano wybranym fanom z publiczności hostię i wino mszalne. Rozdawali je muzycy duetu Zombi, który supportuje Ghosta na obecnej europejskiej trasie. Swoimi przebraniami pochwalili się na Intagramie zespołu solowego projektu Papy Emeritusa.

Jeśli też macie ochotę na takie przebieranki, nieco inne możecie przygotować do występu na planie nowego teledysku Ghosta. Jedyny warunek to dostępność 6 maja 2017 roku w okolicach Detroit. Kandydatów potrzeba aż 100, więc szanse na sukces są w miarę spore. Wystarczy podesłać zdjęcie na odpowiedni adres mailowy:

Kim chciałbyś być na tej scenie?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Ghost Kreator