21.05.2019 15:42

Papa Roach złożył hołd Keithowi Flintowi z The Prodigy. Zagrał "Firestarter"

Na festiwalu Sonic Temple, Papa Roach złożył hołd Keithowi Flintowi. Artysta wykonał na żywo utwór The Prodigy "Firestarter". Jak mu poszło?

Papa Roach The Prodigy
fot: Rex Features/East News; shutterstock.com

Papa Roach to zespół, który powstał w 1993 roku. Jacoby Shaddix postanowił złożyć hołd niedawno zmarłemu Keithowi Flintowi. Wokalista The Prodigy zmarł 4 marca 2019 roku, a jego ciało znaleziono w domu w Essex. Ratownicy po dotarciu na miejsce próbowali go reanimować niestety bezskutecznie. Wielu artystów oddało hołd Keithowi. Elton John przyznał w jednym z wywiadów, że teraz wszystkie koncerty będzie otwierał utworem "Firestarter". Teraz przyszedł czas na Papa Roach, który wykonał właśnie ten utwór na jednym z festiwali.

Papa Roach zagrał utwór "Firestarter" w hołdzie Keithowi Flintowi

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Mężczyzna przebrany za Coreya Taylora zebrał pieniądze, żeby wysłać osobę cierpiącą na depresję na koncert Slipknota

Festiwal Sonic Temple rozpoczął się 17 maja 2019 roku i potrwał aż 3 dni. Na scenie pojawili się Foo Fighters, System of a Down, Disturbed, Bring Me The Horizon, Ghost, Halestorm, Lamb of God, Joan Jett and The Blackhearts, The Hives, Gojira i Papa Roach. To właśnie ten ostatni zespół postanowił oddać hołd zmarłemu wokaliście The Prodigy. Grupa wykonała utwór "Firestarter", a publiczność oszalała. Zanim zaczęli grać, wokalista powiedział do mikrofonu "To dla Ciebie, Keith". Nagranie z tego występu znajdziecie poniżej:

Koniec śledztwa w sprawie śmierci Keitha Flinta

Orzeczenie koronera sądowego podważyło doniesienie, że Keith Flint popełnił samobójstwo. Badania toksykologiczne podczas sekcji zwłok wykazały, że w chwili śmierci Keith miał we krwi kokainę, kodeinę i alkohol. Osoba, która zajmowała się sprawą śmierci artysty ogłosiła, że pozostawia orzeczenie otwarte. Więcej informacji o śledztwie znajdziecie tutaj.

Zobacz także: >>Gitarzysta The Prodigy nie odda hołdu zmarłemu Keithowi<<

Tagi: Papa Roach The Prodigy