21.05.2019 11:18

Papierowy talerz pomazany przez Kurta Cobaina sprzedany za niedorzeczną kwotę

Na jednej z aukcji Julien’s Auctions wylicytowano papierowy talerz Kurta Cobaina. Wokalista napisał na nim planowany set jednego z koncertów.

Kurt Cobain
foto: ROGER SARGENT / Rex Features/EAST NEWS

Dom aukcyjny Julien’s Auctions w Kalifornii założony w 2003 roku specjalizuje się w sprzedaży wyjątkowych pamiątek po gwiazdach filmowych, muzycznych, popularnych sportowcach czy też artystach sztuki współczesnej. Na aukcjach licytowano już przedmioty należące do Marilyn Monroe, Johna Lennona, Ringo Starra, Banksy'ego, Michaela Jacksona i Sharon Tate. Na jednej z ostatnich licytacji, kolekcjonerzy mogli kupić pamiątki po Kurcie Cobainie.

Kurt Cobain
Kurt Cobain
Przeczytaj także Ludzie z depresją inaczej się wypowiadają. To wnioski z analizy m.in. tekstów Kurta Cobaina

Papierowy talerz Kurta Cobaina sprzedany za niedorzeczną kwotę

Jednym z licytowanych przedmiotów był słynny sweter lidera Nirvany, który muzyk nosił podczas swojej ostatniej sesji zdjęciowej do albumu "In Utero". Ubranie wylicytowano za gigantyczną kwotę 75 tysięcy dolarów. Oprócz swetra pod młotek trafił także papierowy talerzyk. Sprzedawcy zadeklarowali, że Kurt Cobain zjadł na nim pizzę przed jednym z występów, a potem zanotował na kawałku tektury listę utworów, które zagra z zespołem.

Papierowy talerz wokalisty Nirvany został sprzedany za niebagatelną kwotę 22 400 tysięcy dolarów

Za jaką pamiątkę po Kurcie zapłacilibyście 22 tysiące dolarów?

Zobacz też: >>Mural Kurta Cobaina w Seattle został zamalowany<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Kurt Cobain