23.03.2015 13:53

Paradise Lost z polską okładką

Premiera nowej płyty Paradise Lost może trochę się opóźniła, ale polscy fani nie powinni być zawiedzeni.

Paradise Lost z polską okładką
foto: materiały prasowe

„The Plague Within” początkowo miała pojawić się w kwietniu 2015 roku, jednak ostatecznie świat nowe kompozycje usłyszy dwa miesiące później. Aby osłodzić oczekiwanie na ten krążek, Brytyjczycy postanowili ujawnić jego oprawę graficzną. Stworzył ją Polak, Zbigniew M. Bielak.

"

Gdy usłyszałem, że Paradise Lost na „The Plague Within” chce powrócić do starych dni, wiedziałem, że będzie to ekscytujące zlecenie. Niezwykłą radość sprawiało mi obserwowanie, jak po każdej uwadze Nicka i Grega spokojna i refleksyjna praca inspirowana Arcimboldem [włoskim malarzem żyjącym w XVI w.] stawała się coraz bardziej mroczna i złowroga i ostatecznie przekształciła się w finalną okładkę. To obraz beznadziejności i zniedołężnienia spowodowanego chorobą psychiczną – o tym opowiada ta płyta. "

Ilustrator wcześniej współpracował między innymi z zespołami Vader („Welcome to the Morbid Reich”), Ghost („Infestissumam”) oraz Mayhem („Esoteric Warfare”).

paradise-lost-plague

O warstwie muzycznej najnowszego wydawnictwa Paradise Lost jakiś czas temu opowiadał wokalista Nick Holmes.

"

Tym razem chcieliśmy podejść do nowego albumu nieco inaczej i wrócić do początków naszej działalności. Stworzyliśmy bardzo mroczny, ale melodyjny krążek. Tym razem wiele piosenek ma deathmetalowe elementy. To coś, czego nie robiliśmy od dłuższego czasu. "

Album trafi do sklepów 1 czerwca 2015 roku. Okazja do sprawdzenia nowego materiału na żywo nadarzy się już 16-19 lipca 2015 roku podczas Castle Party w Bolkowie. Na razie studyjną dyskografię Brytyjczyków zamyka „Tragic Idol” z 2012 roku. Później ukazała się jeszcze kompilacja „Tragic Illusion 25 (The Rarities)”.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Paradise Lost