Paramore chce zagrać z Dustinem ze „Stranger Things”

Maciej Koprowicz
10.01.2018 15:04
Paramore chce zagrać z Dustinem ze „Stranger Things” Fot. MediaPunch/face to face/REPORTER/EAST NEWS, Xavier Collin/IPA/Splash News/EAST NEWS

Rockowe talenty Gatena Matarazzo przykuły uwagę Hayley Williams i jej kolegów, którzy chcieliby wystąpić na scenie z nastoletnią gwiazdą.

Na aktorów wcielających się w nastoletnich mieszkańców Hawkins w serialu „Stranger Things” w ciągu raptem kilkunastu miesięcy spłynęła gigantyczna popularność. Widzowie nie tylko z zapartym tchem śledzą ich ekranowe przygody, ale także chcą wyglądać tak jak oni i ubierać się jak oni. Niektórzy boją się o młodych aktorów, czy od tej sławy nie uderzy im do głów sodówka.

Dzieciaki ze „Stranger Things” mają wszelkie dane, by podbić świat show-biznesu, tym bardziej, że naprawdę mają talent. I to nie tylko do aktorstwa - nastoletni idole wykazują również spore umiejętności muzyczne. Finn Wolfhard, czyli serialowy Mike niebawem wyda debiutancką EP-kę swojego zespołu Calpurnia. Z kolei Gaten Matarazzo, czyli ekranowy Dustin Henderson jest wokalistą zespołu work_in_progress.

Grupa Gatena ma w repertuarze covery znanych zespołów, między innymi Pearl Jam i Paramore. W grudniu 2017 podczas koncertu work_in_progress w New Jersey kapela wykonała „Misery Business” Paramore z albumu „Riot” z 2007.

Koncertowa wersja tego utworu dotarła do uszu muzyków Paramore. Bardzo spodobała się wokalistce zespołu, Hayley Williams, która chciałaby kiedyś zaśpiewać wspólnie z Gatenem. Hayley napisała na Twitterze:

Drogi Gatenie, Taylor York [gitarzysta Paramore] i ja słyszeliśmy cover „Misery Business” w wykonaniu twojego zespołu. Czuj się zaproszony, by wbić na scenę z Paramore i pomachać tymi wspaniałymi loczkami (oraz oczywiście zaśpiewać z nami), gdzie tylko cię poprowadzi duch rocka.

Młody artysta był zachwycony wpisem swojej ulubienicy. Odpowiedział:

Ziom! Taaaak! Niech to się stanie! Dzięki!

Hayley odpisała:

Nie ma za co! Wyślę ci nasz koncertowy kalendarz na 2018 i wybierzesz sobie datę.

Taka współpraca zapowiada się o tyle ciekawie, że podobnie jak „Stranger Things”, nowa muzyka Paramore z wydanego w 2017 roku albumu „After Laughter” jest osadzona mocno w klimacie lat 80. Trzymamy kciuki za spotkanie zespołu Hayley i Gatena – może jego owocem będą wspólne nagrania?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.