06.02.2018 11:46

Paramore robi telewizję z lat 80. w klipie do „Rose-Colored Boy”

Kolorowa dekada kiczu ciągle w modzie. Hayley Williams i koledzy przypominają, jak wtedy wyglądało życie po drugiej stronie srebrnego ekranu.

Paramore robi telewizję z lat 80. w klipie do „Rose-Colored Boy”
foto: kadr z wideo

Za sprawą ogromnej popularności serialu „Stranger Things” lata 80. wróćiły do łask. Ale czy tak naprawdę kiedykolwiek z nich wypadły? Niepowtarzalny klimat przedostatniej dekady XX wieku wciąż fascynuje kolejne pokolenia. Mocno kiczowata, ale efektowna moda, syntezatorowa muzyka pop i tandetne programy telewizyjne – to były sztandarowe elementy „ejtisowej” popkultury.

Wszystkie możemy odnaleźć w najnowszym teledysku zespołu Paramore. Grupa Hayley Williams mocno odeszła od swoich emo i punkowych korzeni, zwracając się w stronę popu o mocnym posmaku lat 80. Co ciekawe, muzycy mogą znać te czasy jedynie z opowieści – najstarsza w zespole Hayley jest z rocznika 1988.

Typowo ejtisowe gatunki muzyczne, jak synthpop czy nowa fala zainspirowały piąty album Amerykanów, „After Laughter” z 2017 roku. Teraz zespół bezpośrednio nawiązał do swojej ukochanej dekady także w wideoklipie.

Obrazek do „Rose-Colored Boy” przedstawia kulisy fikcyjnej amerykańskiej telewizji kablowej z miasteczka Roseville, której gwiazdami są muzycy Paramore – oczywiście w obowiązkowych trwałych fryzurach. Hayley gra sfrustrowaną prezenterkę, która w kieracie codziennej pracy w show-biznesie zatraciła pasję i radość życia. Jej los odmienia spotkanie z jej dawnym „ja”, małą dziewczynką marzącą o zostaniu dziennikarką telewizyjną. Co z tego wynikło? Zobaczcie sami:

Niedawno Paramore zakolegował się z Gatenem Matarazzo, nastoletnią gwiazdą serialu „Stranger Things”. Muzycy zaproponowali uzdolnionemu muzycznie aktorowi wspólny występ. Ciekawe, co z tego wyjdzie – może efekt ich współpracy też będzie w klimacie lat 80.? Nie mielibyśmy nic przeciwko. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Paramore