01.07.2016 14:22

„Paranoid” Black Sabbath w zwierzęcym coverze

Stało się. Najsłynniejszy utwór Ozzy'ego Osbourne'a i spółki doczekał się interpretacji psów... i papugi.

„Paranoid” Black Sabbath w zwierzęcym coverze
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Najnowsza internetowa mania nikogo nie ominie. Absolutnie żaden artysta nie może czuć się bezpiecznie. Zwierzęce covery dopadną każdego. Nasze ulubione psy, zmieniające się od czasu do czasu z kotami, lisami i kozami, nie pogardzą żadnym gatunkiem muzycznym i nie powstydzą się wziąć na warsztat nawet najświętszej klasyki rocka i metalu.

Myśleliście, że w hitowej kompozycji z przygnębiającym tekstem Geezera Butlera o zagubieniu i depresji nie ma miejsca na poczucie humoru? Choć z pewnością basiście nie było wówczas do śmiechu - po latach przyznał, że myślał w tym okresie nawet o samobójstwie - być może na jego nastrój pozytywnie wpłynęłoby obejrzenie tego zwierzęcego coveru.

Nie ma się co dziwić, że nawet psy potrafią w przekonujący sposób wykonać ten utwór. Choć to najbardziej znany kawałek w dorobku Black Sabbath, muzycy nie kryją, że tworzyli go z myślą o klasycznym wypełniaczu na albumie. Stworzenie kompozycji zajęło im mniej niż pół godziny. Ciekawe jak długo ćwiczyły nasze psy (i papuga), by zaprezentować go w takiej wersji?

Jeśli myśleliście, że poza Księciem Ciemności w „Paranoid” głos mogą zabrać wyłącznie wyjące do księżyca wilki, to... nie byliście dalecy od prawdy - taka rola też się w tym psim wykonaniu znajdzie. Chociaż prawdziwe szaleństwo - skądinąd pasujące do tematyki utworu - następuje dopiero wraz z wkroczeniem papugi...

Posłuchajcie tego na własne uszy:

Jesteście nowi w temacie zwierzęcych coverów? Koniecznie sprawdźcie jak zwierzaki poradziły sobie „Numb” Linkin Park i „Where Is My Mind” Pixies. Koguty pojawiły się w „Bring Me to Life” Evanescence, a kozy upodobały sobie „Duality” Slipknota. Posłuchajcie też „I-E-A-I-A-I-O” System of a Down oraz „Seven Nation Army” The White Stripes.

Jak Wam się podoba takie wykonanie Black Sabbath?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Black Sabbath