Pat DiNizio, wokalista The Smithereens nie żyje

Maciej Koprowicz
13.12.2017 10:18
Pat DiNizio, wokalista The Smithereens nie żyje Fot. kadr z wideo

Frontman znanego amerykańskiego zespołu alternatywnego rocka zmarł 12 grudnia 2017 w wieku 62 lat.

The Smithereens powstał w 1980 roku w Carteret w New Jersey. Jego muzyka określana jest jako rock alternatywny, college rock, power pop, a nawet hard rock.

Zespół należy do najważniejszych niezależnych wykonawców w USA, gdzie cieszy się kultowym statusem. Najsłynniejszym dokonaniem grupy był debiutancki album „Especially For You” z 1986 roku, z przebojem „Blood And Roses”.

Urodzony w 1955 Paul DiNizio był w składzie grupy od samego początku. Od 1997 działał też solo – wydał 5 albumów studyjnych. Duży rozgłos przyniosła jego solowa trasa z 2001 roku pod hasłem „Living Room Tour” – artysta na prośbę fanów występował… w ich prywatnych domach. Rok wcześniej kandydował do amerykańskiego Senatu z ramienia Reform Party. Nie udało mu się zdobyć mandatu, ale otrzymał ponad 19 tysięcy głosów.

O śmierci DiNizio poinformował The Smithereens na swoim Facebooku.

Nie jest na razie znana przyczyna zgonu muzyka. Wiadomo, że w ostatnich latach miał problemy zdrowotne. Po wypadku w 2015 stracił czucie w prawej ręce. Pomimo tego The Smithereens pozostał aktywnym zespołem koncertowym, choć planowane jesienią 2017 koncerty zostały odwołane z powodu złego stanu zdrowia Pata DiNizio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.