Patti Smith, legendarna rockowa wokalistka wsparła protest Polek. Opublikowała plakat Strajku Kobiet
30.10.2020 09:31
Patti Smith, legendarna rockowa wokalistka wsparła protest Polek. Opublikowała plakat Strajku Kobiet Fot. shutterstock.com

Patti Smith, jedna z najpopularniejszych kobiet w muzyce rockowej poparła Strajk Kobiet. Artystka opublikowała obszerny wpis na temat strajków w Polsce.

Patti Smith to jedna z najpopularniejszych kobiet w świecie rock and rolla zdominowanym przez mężczyzn. Pewnie w dużej mierze z powodu osobistych doświadczeń, los płci pięknej z całego świata szczególnie leży jej na sercu. Najważniejsza kobieta w historii rocka poparła strajki w Polsce.

Patti Smith poparła protest Polek i skrytykowała władze

Autorka hitu "Because the Night" wniosła do muzyki punk rockowej nową wrażliwość, intelektualizm i poetycki punkt widzenia. Z czasem zaczęła mocno udzielać się politycznie. Popierała Partię Zielonych czy kandydaturę Baracka Obamy. Tym razem dowiedziała się o napiętej sytuacji w Polsce.

Patti Smith popiera Strajk Kobiet w Polsce

Artystka udostępniła za pośrednictwem swojego Instagrama grafikę symbolizującą Strajk Kobiet. Zadeklarowała, że popiera protesty w Polsce i solidaryzuje się z manifestującymi.

Zamieszczam ten wpis w solidarności z Polkami, które dzielnie jednoczą się i wychodzą na ulicę wzywając ich opresyjny rząd do opamiętania. Protestują przeciw liderom, którzy w cyniczny sposób używają ich jak pionków w swojej skorumpowanej politycznej grze. Protestują przeciwko odbieraniu im podstawowych praw człowieka.

Patti Smith podkreśliła także, że chociaż protesty nie dzieją się w jej kraju, to są także jej sprawą.

Jestem solidarna z tymi kobietami. Ich strach jest naszym własnym, ponieważ upokorzenie i kpina z ich spraw, jest również naszą.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.