Paul McCartney: Po śmierci Lennona bałem się o własne życie

Justyna Kierzkowska
25.08.2015 11:44
Paul McCartney: Po śmierci Lennona bałem się o własne życie Fot. Facebook.com/PaulMcCartney

W grudniu 2015 roku minie 35 lat od zamordowania legendarnego muzyka. Co nowego o tamtych wydarzeniach mówi były basista The Beatles? 

W jednym z ostatnich wywiadów założyciel zespołu Wings przyznał, że przez długi czas nie czuł się pewnie po śmierci swojego kolegi z zespołu. John Lennon został zastrzelony pod swoim domem w Nowym Jorku przez Marka Davida Chapmana, 8 grudnia 1980 roku.

Mężczyzna oddał łącznie pięć strzałów, z których cztery trafiły w Anglika. Mimo reanimacji w szpitalu Lennon zmarł, a Chapman został uznany za niebezpiecznego i niepoczytalnego. Na pogrzebie zgromadziło się ok. 100 tysięcy osób, którzy chcieli uczcić muzyka.

Po śmierci Lennona Fot. foto: Kadr z wideo

McCartney dodał jednak, że mimo obaw o swoje życie, jego dom w Południowej Anglii w środku lasu wciąż pozostawał niechroniony. Dlatego muzyk był przerażony, kiedy zobaczył kilku uzbrojonych mężczyzn, idących w kierunku jego posiadłości.

Kilka dni po śmierci Lennona siedzieliśmy w swoim domu. Mieliśmy niskie ogrodzenie z siatki, głównie po to, żeby chronić kury przed lisami. Byłem świadomy zagrożenia i nagle przez okno zauważyłem kogoś z bronią, czymś w stylu karabinu maszynowego. A potem okazało się, że idzie za nim cały patrol. Nie wiedziałem, co się dzieje!

Paul McCartney nie pamięta, czy zadzwonił wtedy po policję, ale ostatecznie okazało się, że były to ćwiczenia, które przeprowadzało wojsko.

W wywiadzie dla Esquire Magazine z lipca 2015 roku przyznał, że czuł się bardzo sfrustrowany faktem, że śmierć Johna Lennona zmieniła sposób, w jaki fani postrzegali pozostałych Beatlesów.

Jako Beatlesi wszyscy byliśmy równi. A teraz jedynie John jest męczennikiem. W końcu zacząłem się denerwować, bo ludzie mówili, że to Lennon był 'prawdziwym Beatlesem'. Zaczęli go wywyższać i traktować niemalże jak Jamesa Deana.

W grudniu 2014 roku McCartney wspominał, że śmierć Lennona była dla niego ogromnym szokiem i przez wiele dni nie mógł zaakceptować tego faktu. 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.