Paul McCartney i Kirk Hammett w filmie o Jimim Hendrixie

Robert Skowronski
04.08.2015 11:50
Paul McCartney i Kirk Hammett w filmie o Jimim Hendrixie Fot. East News

W filmie dokumentalnym „Jimi Hendrix: Electric Church”, który będzie skupiał się na występie artysty na Atlanta Pop Festival w 1970 roku, pojawią się takie sławy, jak Kirk Hammett i Paul McCartney.

Było lato, 4 lipca początku lat 70. XX wieku, miasto Byron na południe od Atlanty. Tam odbył się festiwal muzyczny, na którym zagrało ponad 30 artystów, w tym legendarny bóg gitary, Jimi Hendrix. Na jego koncert przybyło ok. 400 tys. fanów.

To historyczne wydarzenie, które nie doczekało się do tej pory odpowiedniej reprezentacji, stanie się tematem dokumentu „Jimi Hendrix: Electric Church”, który zostanie wyemitowany 4 września 2015 roku na kanale telewizji „Showtime”. Obraz trafi też na nośniki DVD i Blu-ray 30 października 2015 rozszerzony o materiały, które nie zostaną przedstawione podczas wyświetlania na małym ekranie.

Wydanie przeznaczone na domowe teleodbiorniki zawierać będzie wywiady z takimi osobistościami, jak: Kirk Hammett, Paul McCartney, Steve Winwood, basista Hendrixa - Billy Cox, perkusista Hendrixa - Mitch Mitchell oraz organizator festiwalu Alex Cooley. Film oprócz koncertu gitarzysty przedstawi też fenomen tego, jak masy wielbiące muzykę rockową przybyły do małego miasteczka na to wydarzenie, które określane jest jako „Woodstock Południa”.

Wspomniany ex-Beatles tak wypowiada się o legendarnym muzyku:

Wszyscy graliśmy na gitarach i mieliśmy o tym pojęcie, ale on wiedział więcej od nas.

Wraz z dokumentem wydany zostanie album z muzyką z koncertu Hendrixa. Ukaże się on na podwójnym CD i winylu, znajdzie się na nim 16 kompozycji muzyka. Edycja na czarnych płytach będzie ograniczona do 5 tys. numerowanych kopii. Oto jak będzie wyglądać okładka i tracklista wydawnictwa o nazwie „Freedom: Jimi Hendrix Experience Atlanta Pop Festival”, które trafi do sprzedaży 28 sierpnia 2015:

jimihendrixfreedomcover

Tracklista:

CD1

 1. Fire
 2. Lover Man
 3. Spanish Castle Magic
 4. Red House
 5. Room Full Of Mirrors
 6. Hear My Train A Comin
 7. Message To Love

CD 2

 1. All Along The Watchtower
 2. Freedom
 3. Foxy Lady
 4. Purple Haze
 5. Hey Joe
 6. Voodoo Child (Slight Return)
 7. Stone Free
 8. Star Spangled Banner
 9. Straight Ahead

Podczas pamiętnego festiwalu oprócz Hendrixa wystąpili też m.in. B.B. King, Bob Seger i The Allman Brothers. Nie tylko muzyka była ważna na tym wydarzeniu, ale także jej kontekst społeczno-polityczny. Długowłosi fani, czarnoskórzy artyści - to niekoniecznie musiało się podobać mieszkańcom Południa Stanów Zjednoczonych. Ideą festiwalu była walka z uprzedzeniami tamtejszej społeczności.

Szykowany jest jeszcze jeden film poświęcony Jimiemu Hendrixowi. O reżyserię dzieła ubiega się Paul Greengrass, twórca nominowanego do Oscara „Kapitana Phillipsa” z Tomem Hanksem.

Czekacie na premierę „Jimi Hendrix: Electric Church”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.