19.11.2018 12:47

Paul McCartney napisał list do Pawła Kukiza. Polityk "zrobi wszystko" by spełnić jego prośbę

Paweł Kukiz dostał niespodziewany list od jednego z Beatlesów. Muzyk złożył Polsce życzenia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz poprosił polityka o pomoc.

Paweł Kukiz / Paul McCartney
foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER / X Prutting/BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Pewnie każdy fan Beatlesów oddałby wiele, żeby znaleźć w swojej skrzynce list od Paula McCartneya. Jednak takie szczęście spotkało... Pawła Kukiza, który niedawno odłożył muzykę na dalszy plan i na stałe zajął się polityką tworząc ruch Kukiz'15. 

Paul McCartney napisał list do Pawła Kukiza

Kukiz pochwalił się nietypową przesyłką na swoim Facebooku. Nie kryjąc swojego podekscytowania zaprezentował list od Paula McCartneya zaadresowany do klubu poselskiego Kukiz'15 w Warszawie:

"

Nigdy, w najbardziej nawet śmiałej wyobraźni nie pomyślałbym, że w moim życiu nastąpi taki moment, iż będę adresatem listu od Paula McCartney’a, który... ma do mnie prośbę!  "

Były Beatles w pierwszej kolejności pogratulował całej Polsce 100-lecia odzyskania niepodległości, po czym poprosił Kukiza o nietypową przysługę. Okazało się, że McCartney jest wielbicielem polskiego pisarza - Isaaca Bashevisa Singera, który podobnie jak on poprzez swoją działalność starał się walczyć o respektowanie praw zwierząt. Gdy muzyk przygotowywał się na koncert w Krakowie, przypomniał sobie o postaci Noblisty i wpadł na pomysł, aby dzień urodzin Singera został oficjalnym dniem Isaaca Bashevisa Singera w Polsce. McCartney nie bez powodu uznał, że sprawą może zająć się lider Kukiz'15, co wyjaśnił w liście:

"

Dowiedziałem się od moich przyjaciół w PETA, że jest pan nie tylko przyjacielem zwierząt, ale także liderem, który docenia moc sztuki w kształtowaniu bardziej oświeconego społeczeństwa. "

Paweł Kukiz jak widać planuje stanąć na wysokości powierzonego mu zadania. Zadeklarował, że zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby spełnić prośbę muzyka. Jak podaje TVN24, Kukiz obiecał, że w poniedziałek 19 listopada 2018 roku złoży projekt uchwały, na bazie której 21 listopada będzie mógł zostać ogłoszony dniem Singera.

Paul McCartney zagra koncert w Polsce 

Już 3 grudnia Paul McCartney wystąpi w Tauron Arena Kraków w ramach trasy "Freshen Up" promującej album "Egypt Station" wydany 7 września 2018 roku. Grudniowy koncert muzyka będzie pierwszym solowym występem w Krakowie i dopiero drugim w Polsce. Ostatni raz ex-Beatles odwiedził nasz kraj w 2013 roku. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Paul McCartney