Paul McCartney przyznaje, że powoli zaczyna zapominać, jak się gra piosenki The Beatles

31.07.2019 10:28
Paul McCartney przyznaje, że powoli zaczyna zapominać, jak się gra piosenki The Beatles Fot. . shutterstock.com

The Beatles, zespół z Liverpoolu, został założony w 1960 roku, a rozwiązany 10 lat później. Od zakończenia jego działalności minęło już prawie 50 lat... 

W skład The Beatles wchodzili Paul McCartney, John Lennon, Ringo Starr i George Harrison. W ostatnich latach kariery, między członkami zespołu dochodziło do zgrzytów. Kłótnie i spięcia były na porządku dziennym. W końcu jednak Lennon postanowił opuścić zespół. Następny był McCartney. Każdy z członków Beatlesów, po rozpadzie kapeli, rozpoczął karierę solową. Paul McCartney wydał masę albumów, a ostatnio świat obiegła informacja, że muzyk planuje stworzyć musical.

Paul McCartney nie pamięta, jak grać piosenki Beatlesów

W wywiadzie, którego artysta udzielił The Mirror, McCartney przyznał, że napisał masę utworów i ciężko zapamiętać je wszystkie:

Muszę się wszystkiego nauczyć. Napisałem bardzo dużo, nie można ich wszystkich zapamiętać. Kiedy gramy próby to wtedy myślę: "O faktycznie, to tak leciało".

Przeczytaj także

Paul McCartney pracował przy ponad 10000 piosenkach. Kiedy dziennikarz zapytał go, czy uważa, że jego kompozycje są niezłe, artysta odrzekł:

Tak, naprawdę tak uważam. Na niektóre stare piosenki reaguje się w stylu: "O, sprytne... Nie zrobiłbym tego". To ekscytujące kiedy człowiek myśli, że to wszystko wciąż działa, jest aktualne. Byliśmy po prostu małą, rock and rollową grupką z Liverpoolu [...]

Podczas koncertu Paula McCartneya na Dodger Stadium, który miał miejsce w połowie lipca 2019 roku, do muzyka dołączył jego dawny kolega z zespołu, Ringo Starr. Ostatni raz panowie wystąpili na tej scenie 28 sierpnia 1966 roku. Od tego wydarzenia minęło ponad 50 lat.

Zobacz także: 5 najlepszych gościnnych występów Paula McCartneya

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.