Paul McCartney stworzy musical, który będzie adaptacją kultowego filmu

18.07.2019 11:41
Paul McCartney stworzy musical, który będzie adaptacją kultowego filmu Fot. . kadr z wideo YouTube: Ringo Starr Makes Surprise Appearance at Paul McCartney's Dodger Stadium Concert

Paul McCartney ma już na swoim koncie film pod tytułem "Pozdrowienia dla Broad Street". Teraz przyszedł czas na musical.

Paul McCartney to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Muzyk był kompozytorem większości piosenek The Beatles, trudno się więc dziwić, że odnosi sukcesy również solo i w innych dziedzinach. Paul solo, z żoną Lindą McCartney czy ze swoją grupą Wings nagrał w sumie 16 albumów studyjnych. Muzyk okazał się także dobrym filmowcem i w 1984 roku stanął za kamerą i nakręcił "Pozdrowienia dla Broad Street". W produkcji wystąpiła jego ówczesna żona, Linda, a także Ringo Starr.

Paul McCartney napisał musical na podstawie kultowego filmu

Teraz przyszła pora na musical. Sztuka będzie adaptacją kultowego filmu "It's a Wonderful Life" z 1946 roku. Produkcja opowiada o mężczyźnie, który załamał się nerwowo po tym, jak popadł w kłopoty finansowe. Ratuje go anioł stróż, który pokazuje mu, jak wyglądałby świat bez niego.

Przeczytaj także

Paul McCartney przy musicalu współpracuje ze scenarzystą, Lee Hallem, odpowiedzialnym za "Rocketmana". Jak podaje Variety, przy sztuce pracuje również Bill Kenwright. Były Beatles postanowił wypowiedzieć się na temat musicalu:

Tworzenie musicalu nie jest czymś, co od zawsze mi się podobało. Jednak ja i Bill spotkaliśmy się z Lee Hallem, porozmawialiśmy i doszedłem do wniosku, że stworzenie sztuki mogłoby być czymś interesującym i zabawnym... "It's a Wonderful Life" to unierwsalna historia, do której każdy z nas może się odnieść.

Na razie nie znamy dokładnej daty premiery. Wiadomo tylko, że ma się odbyć w 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Później musical ma trafić na Broadway. Jesteście ciekawi dzieła Paula McCartneya?

Zobacz także: Paul McCartney i Steven Tyler wykonali piosenkę The Beatles

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.