30.01.2018 16:42

Paul Simon zapowiedział pożegnalny koncert

Słynny wokalista folkrockowy, znany z takich utworów, jak „The Sound Of Silence” i „You Can Call Me Al” żegna się ze sceną.

Paul Simon zapowiedział pożegnalny koncert
foto: AP/FOTOLINK/EAST NEWS

76-letni artysta będzie jednym z headlinerów festiwalu British Summer Time, który odbędzie się w londyńskim Hyde Parku. Wystąpi 15 lipca 2018, a gośćmi specjalnymi koncertu będą muzycy country James Taylor i Bonnie Raitt. Koncert zapowiadany jest jako „Farewell Performance” (pożegnalny występ) Paula.

Wokalista już w 2016 roku sugerował, że niebawem może zakończyć karierę. Mówił, że „zbliża się do końca” i że „szołbiznes już go w ogóle nie interesuje”.

Paul Simon to jeden z najważniejszych wykonawców w historii amerykańskiej muzyki popularnej. Sławę zdobył w latach 60. dzięki występom w duecie Simon & Garfunkel z Artem Garfunkelem. Razem nagrali takie przeboje, jak „The Sound Of Silence”, „Mr. Robinson”, „Bridge Over Troubled Water”, „Cecilia” i „El Condor Pasa”.

Od lat 70. muzyk prowadził bardzo udaną karierę solową. Za jego najważniejsze albumy uznaje się folkrockowy „Paul Simon” z 1972 oraz inspirowane muzyką afrykańską „Graceland” z 1986 i cztery lata późniejszy „The Rhythm Of The Saints”. Najpopularniejsze solowe utwory Simona to „Mother And Child Reunion”, „Loves Me Like A Rock”, „50 Ways To Leave Your Lover” i „You Can Call Me Al”.

Simon nigdy nie wystąpił w Polsce. W 2015 roku miał się odbyć jego wspólny występ ze Stingiem w Krakowie, ale koncert odwołano z powodu choroby byłego wokalisty The Police.

Maciej Koprowicz
Tagi: Paul Simon Rock News