Paul Stanley i Ace Frehley nagrali wspólnie utwór po 18 latach

Aleksandra Degórska
15.04.2016 15:23
Paul Stanley i Ace Frehley nagrali wspólnie utwór po 18 latach Fot. AFP/East News; Jack Shea/Starshots/Broadimage/East News

Panowie połączyli siły i zarejestrowali numer na solowy krążek gitarzysty. Jak prezentuje się ten kompozycja?

Były gitarzysta Kiss stworzył album, na którym znalazły się głównie covery. Muzyk zaprosił do współpracy wielu znanych gości m.in. Slasha, który pojawił się w utworze „Emerald” Thin Lizzy. Choć początkowo krążek miał pojawić się pod koniec 2015 roku, to album Ace'a Frehleya zatytułowany „Origins Vol. 1” ujrzał światło dzienne 15 kwietnia 2016 roku.

Na krążku pojawili się tacy artyści, jak gitarzysta John 5, Lita Ford czy Mike McCready z Pearl Jam. Największym jednak zaskoczeniem jest współpraca z frontmanem Kiss, Paulem Stanleyem, który udzielił się w numerze „Fire And Water” z repertuaru Free. Utwór pochodzi z krążka o tym samym tytule 1970 roku.

Tym samym jest to pierwsza współpraca Stanleya i Frehleya od 1998 roku, gdy pracowali nad albumem Kiss zatytułowanym Psycho Circus.

Posłuchajcie, jak brzmi „Fire And Water” w ich wykonaniu:

Jak wiadomo stosunki między artystami były napięte, czy można więc mówić o zawieszeniu broni? Oryginalny skład Kiss zebrał się w 2014 roku na potrzeby gali wprowadzenia do Rock And Roll Hall Of Fame, jednak tuż przed występem część artystów odmówiła wspólnego pojawienia się na scenie.

W jednym z wywiadów w lutym 2016 roku Frehley zdementował wszelkie plotki twierdząc, że muzycy zawsze byli dobrymi przyjaciółmi. Również Stanley jest podobnego zdania opowiadając o tym jak odebrał telefon od gitarzysty, który zaproponował mu współpracę:

Byłem szczęśliwy, że Ace do mnie zadzwonił. To było zabawne, bo gdy zobaczyłem na moim telefonie jego nazwisko od razu się uśmiechnąłem.

Frontman Kiss zdradził również, że zarejestrowanie kompozycji Free nie było łatwym zadaniem:

Wokalista Paul Rodgers oprócz tego, że jest moim przyjacielem, jest jednym z najlepszych piosenkarzy ostatnich dekad. Zawsze był inspiracją, więc mocno się przyłożyłem do wykonania tego utworu. Nie często masz możliwość zarejestrowania numeru Free i gdy wykonujesz kompozycję osoby, którą bardzo szanujesz, to tak jakbyś dedykował jej ten cover.

Ace Frehley jest zadowolony z efektu ich współpracy i sam zauważył, że Stanley chętnie zgodził się na nagranie coveru, bowiem mógł dzięki temu zaprezentować się z zupełnie innej strony:

Myśląc o Paulu od razu kojarzą Ci się wysokie rejestry jego głosu, natomiast w „Fire And Water” śpiewa nisko z przepony i brzmi to świetnie.

Na albumie „Origins Vol. 1” znalazły się również covery takich twórców, jak Led Zeppelin, The Rolling Stones, The Kinks, Cream czy Jimiego Hendrixa. Nie zabrakło również utworów Kiss.

Gitarzysta przewiduje nagranie kolejnego albumu, na którym również znajdą się numery innych artystów. Ace Frehley ma zaplanowaną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i najbliższe występy odbędą się na początku kwietnia 2016 roku.

Jak ocieniacie wspólny utwór Ace'a Frehleya i Paula Stanleya?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.