26.01.2018 11:04

Paweł Kukiz zarzucił Maciejowi Maleńczukowi propagowanie faszyzmu

Cała sprawa wywiązała się po premierze reportażu telewizyjnego „Polscy naziści”, w którym brali udział członkowie neonazistowskiego Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, które w 2017 roku zorganizowało „urodziny Hitlera”.

Paweł Kukiz zarzucił Maciejowi Maleńczukowi propagowanie faszyzmu
foto: Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Reportaż przygotowany przez dziennikarzy telewizji TVN odbił się głębokim echem w polskich mediach. To spowodowało, że Paweł Kukiz na swoim Facebooku podzielił się swoją opinią na temat programu „Polscy naziści”, jednocześnie potępiając działalność Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność.

Paweł Kukiz skrytykował również media za „trąbienie od rana do nocy o grupie durni hołubiących faszyzm”:

Oberwało się również partiom i organizacjom, które „propagują zbrodniczy komunizm”. Dwa dni później, 25 stycznia 2018 roku, Kukiz udostępnił na swoim profilu zdjęcia Macieja Maleńczuka z naszyjnikiem ze swastyką, Pati Sokół z namalowaną swastyką na policzku oraz Michała Witkowskiego w berecie z logotypem SS:

Internauci szybko zareagowali na post:

komentarze

Maciej Maleńczuk w 2014 roku wydał z zespołem Psychodancing album „Tęczowa swasta”, na okładce którego znalazła się tęczowa swastyka. Sam zespół zaś tłumaczył w oświadczeniu wydanym przy okazji wideoklipu do tytułowego utworu, że to tylko „pokojowy akt artystyczny”:

"

Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing oświadczają, że są pacyfistami. Nie nawołujemy do nienawiści, separatyzmu, homo i ksenofobii, oraz żadnego rodzaju rasizmu. Jest to pokojowy akt artystyczny, i jako taki powinien być odbierany. "

O komentarz Maleńczuka poprosił portal CGM.pl, jednak jak poinformował menadżer artysty, wokalista nie chce ustosunkowywać się do opinii Pawła Kukiza.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Maciej Maleńczuk Paweł Kukiz