30.12.2016 09:54

Pearl Jam przekazał 70 tysięcy dolarów dla mężczyzny, który uratował Eddiego Veddera

Dobro powraca i ta sytuacja jest dobrym tego przykładem. Muzycy postanowili wesprzeć mężczyznę, który kiedyś pomógł wokaliście, gdy ten był w tarapatach.  

Pearl Jam przekazał 70 tysięcy dolarów dla mężczyzny, który uratował Eddiego Veddera
foto: Reporter / East News

15 lat temu Eddie Vedder wraz z 5 innymi osobami pływali w okolicach Hawajów, gdy silny wiatr wywrócił ich łódź. Choć w konsekwencji łódka wróciła do właściwej pozycji, to Vedder oraz dwie kobiety pozostali w wodzie. Wiatr popchnął łódź, przez co nie mogli oni do niej dopłynąć i pozostali zdani na samych siebie. 

W końcu po 2 godzinach wołania o pomoc ich krzyk usłyszała Ashley Baxter i jej ojciec Keith. To właśnie oni ich uratowali, zabrali na pokład swojej łodzi i skierowali się w kierunku łódki Veddera, by pomóc pozostałym pasażerom. Cała ta sytuacja zainspirowała wokalistę do stworzenia kompozycji „Future Days”, która ukazała się na płycie „Lightning Bolt” z 2013 roku. 

Teraz okazało się, że Keith Baxter jest w potrzebie. Mężczyzna miał poważny wypadek na łodzi i o mały włos nie stracił nogę, jak również walczył z infekcją kości. Jego córka przypadkiem spotkała Kacky Ovrom Chamberlain - jedną z wówczas uratowanych osób. Kobieta pomogła zatem stworzyć kampanię crowdfundingową na stronie GoFundMe, aby zebrać 70 tysięcy dolarów na leczenie Baxtera. 

Chamberlain postanowiła zgłosić się również do Veddera, który zaangażował w akcję chłopaków z Pearl Jam. Na stronie można zauważyć 5 wpłat po 14 tysięcy dolarów, które pochodzą od 4 anonimowych osób i gitarzysty Stone'a Gossarda. W sumie zebrano zatem 140 tysięcy dolarów na leczenie mężczyzny.

Ostatnio było również głośno o geście Eddiego Veddera, który przeznaczył 10 tysięcy dolarów na rzecz samotnej matki. Tyshika Britten nie miała bowiem funduszów na świąteczne prezenty dla 6 dzieci. 

Tak Eddie opowiedział o tej sytuacji:

"

Byłem bardzo poruszony tą historią i tym, co matka zrobiła dla swoich dzieci. Pomyślałem, że muszą one być bardzo dumne ze swojej mamy. To wymaga odwagi. "

Obie sytuacje pokazują, że na świecie są jeszcze osoby, które są gotowe pomóc nie chcą nic w zamian...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pearl Jam Eddie Vedder