Pearl Jam przekazał 70 tysięcy dolarów dla mężczyzny, który uratował Eddiego Veddera

Aleksandra Degórska
30.12.2016 09:54
Pearl Jam przekazał 70 tysięcy dolarów dla mężczyzny, który uratował Eddiego Veddera Fot. Reporter / East News

Dobro powraca i ta sytuacja jest dobrym tego przykładem. Muzycy postanowili wesprzeć mężczyznę, który kiedyś pomógł wokaliście, gdy ten był w tarapatach.  

15 lat temu Eddie Vedder wraz z 5 innymi osobami pływali w okolicach Hawajów, gdy silny wiatr wywrócił ich łódź. Choć w konsekwencji łódka wróciła do właściwej pozycji, to Vedder oraz dwie kobiety pozostali w wodzie. Wiatr popchnął łódź, przez co nie mogli oni do niej dopłynąć i pozostali zdani na samych siebie. 

W końcu po 2 godzinach wołania o pomoc ich krzyk usłyszała Ashley Baxter i jej ojciec Keith. To właśnie oni ich uratowali, zabrali na pokład swojej łodzi i skierowali się w kierunku łódki Veddera, by pomóc pozostałym pasażerom. Cała ta sytuacja zainspirowała wokalistę do stworzenia kompozycji „Future Days”, która ukazała się na płycie „Lightning Bolt” z 2013 roku. 

Teraz okazało się, że Keith Baxter jest w potrzebie. Mężczyzna miał poważny wypadek na łodzi i o mały włos nie stracił nogę, jak również walczył z infekcją kości. Jego córka przypadkiem spotkała Kacky Ovrom Chamberlain - jedną z wówczas uratowanych osób. Kobieta pomogła zatem stworzyć kampanię crowdfundingową na stronie GoFundMe, aby zebrać 70 tysięcy dolarów na leczenie Baxtera. 

Chamberlain postanowiła zgłosić się również do Veddera, który zaangażował w akcję chłopaków z Pearl Jam. Na stronie można zauważyć 5 wpłat po 14 tysięcy dolarów, które pochodzą od 4 anonimowych osób i gitarzysty Stone'a Gossarda. W sumie zebrano zatem 140 tysięcy dolarów na leczenie mężczyzny.

Ostatnio było również głośno o geście Eddiego Veddera, który przeznaczył 10 tysięcy dolarów na rzecz samotnej matki. Tyshika Britten nie miała bowiem funduszów na świąteczne prezenty dla 6 dzieci. 

Tak Eddie opowiedział o tej sytuacji:

Byłem bardzo poruszony tą historią i tym, co matka zrobiła dla swoich dzieci. Pomyślałem, że muszą one być bardzo dumne ze swojej mamy. To wymaga odwagi.

Obie sytuacje pokazują, że na świecie są jeszcze osoby, które są gotowe pomóc nie chcą nic w zamian...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.