Pearl Jam zagrał cover Pink Floyd

Aleksandra Degórska
13.11.2015 10:53
Pearl Jam zagrał cover Pink Floyd Fot. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News

Zespół często w czasie koncertów wykonuje utwory z repertuaru rockowych legend. Posłuchajcie, jak zabrzmiał kawałek Pink Floyd w wykonaniu amerykańskiej kapeli.

Grupa jest właśnie w trasie koncertowej po Ameryce Południowej. Podczas 3-godzinnego występu w Porto Alegre w Brazylii fani Pearl Jam mogli usłyszeć 2 utwory z repertuaru Pink Floyd.

Tego wieczoru zespół wykonał „Interstellar Overdrive” z albumu „The Piper at the Gates of Dawn”, który na przestrzeni długiej kariery Pearl Jam zagrał już niejednokrotnie. Natomiast podczas drugiego bisu zespół wykonał kawałek Pink Floyd zatytułowany „Comfortably Numb” z albumu „The Wall”. Kapela po raz pierwszy zagrała ten utwór na swoim koncercie. W czasie występu zaczęła się ulewa, która jednak nie przeszkodziła fanom w dobrej zabawie. 

Obejrzyjcie, jaka atmosfera panowała podczas wykonania „Comfortably Numb”:

Zobaczcie, jak wygląda setlista tego występu:

Wokalista Eddie Vedder miał już przyjemność wcześniej wykonać „Comfortably Numb” wraz z Rogerem Watersem w czasie charytatywnego koncertu 12-12-12 na rzecz ofiar Huraganu Sandy. Koncert odbył się wówczas w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Podczas tego 6-godzinnego koncertu na scenie pojawili się również Bruce Springsteen, Billy Joel, The Who, The Rolling Stones, Bon Jovi, Paul McCartney czy członkowie zespołu Nirvana.

Zobaczcie, jak wyglądał wspólny występ Rogera Watersa i Eddiego Veddera:

Pearl Jam niejednokrotnie wykonywał wszelakie covery - chociażby utwory Pink Floyd, jak „Mother” czy „Another Brick in the Wall” oraz „Rockin’ in the Free World” Neil Younga, „Love, Reign O’er Me” z repertuaru The Who, „Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presleya czy „Imagine” Lennona, który zaprezentowali ostatnio w Chile 4 listopada 2015.

Eddie Vedder ma na koncie również cover Boba Marleya zagrany wraz z Beyonce czy nagranie wraz z córką kawałka „The Traveler”.

Trasa koncertowa Pearl Jam po Ameryce Południowej potrwa jeszcze do 28 listopada 2015 roku. Kolejny występ zaś odbędzie się w Sao Paulo 14 listopada 2015 roku.

Jak oceniacie cover Pink Floyd w wykonaniu Pearl Jam?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.