14.01.2020 10:47

Pearl Jam zapowiedział nową płytę. Poznaliśmy tytuł, datę i okładkę albumu

Grupa Pearl Jam zdradziła oficjalną datę premiery najnowszego wydawnictwa. Muzycy zaprezentowali także okładkę oraz tytuł albumu.

Pearl Jam
foto: AFP/EAST NEWS

Zespół Pearl Jam zapowiedziała pierwsze studyjne wydawnictwo od 2013 roku, kiedy to ukazała się płyta "Lightning Bolt". Fani legend grunge'u wreszcie doczekają się nowych kawałków członków Wielkiej Czwórki z Seattle. Muzycy podzielili się datą premiery, okładką oraz tytułem albumu.

Pearl Jam z nową płytą w 2020 roku

Premierę nowego krążka zaplanowano na 27 marca 2020 roku. Materiał będzie nosił tytuł "Gigaton" i wypromuje go obszerna trasa koncertowa, która wystartuje w Ameryce Północnej. Artyści opublikowali krótką zapowiedź wideo i okładkę płyty na swoim Twitterze:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12:
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12:
Przeczytaj także Gwiazdy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" udawały Freddiego Mercury'ego i Kazika. Jak wypadły? [WIDEO]

Gitarzysta Pearl Jam, Mike McCready opowiedział o nagrywaniu najnowszego materiału:

"

Nagrywanie tej płyty było długą podróżą. Czasami towarzyszyły nam mroczne, kłopotliwe emocje, ale praca okazała się też ekscytującą drogą ku muzycznemu odkupieniu. Współpraca z moimi kolegami z zespołu podczas nagrywania "Gigaton" ostatecznie uświadomiła mi jak ważna jest miłość i kontakt międzyludzki w dzisiejszych czasach. "

Pierwszy singiel z płyty "Dance of the Clairvoyants" ukaże się już w najbliższych tygodniach.

Pearl Jam wystąpi w Polsce w 2020 roku

Grupa Pearl Jam wyruszy w trasę koncertową promującą nowy album już w czerwcu 2020 roku. W ramach tourne, zespół pojawi się także w Polsce. Kapela wystąpi 13 lipca 2020 roku w krakowskiej TAURON Arenie. W roli gościa specjalnego, na scenie będziemy mogli usłyszeć muzyków z White Reaper. Bilety na koncert są dostępne na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl. 

Zobacz też: Eddie Vedder zaśpiewał utwór Chrisa Cornella [WIDEO]

Tagi: Rock News Pearl Jam