14.03.2016 10:06

Pearl Jam zatka uszy swoim fanom

Czy Eddie Vedder doszedł do wniosku, że muzyka jego grupy jest aż tak zła? Nie, to wszystko z troski o ich słuch...

Pearl Jam zatka uszy swoim fanom
foto: Pawel Skraba / Reporter / East News

Wszyscy lubimy dobrze bawić się na koncertach: skakać w tłumie i zatracać się w głośnych dźwiękach naszej ulubionej muzyki. Niestety, często przy tym zapominamy, że nasze uszy nie są niezniszczalne, a długotrwałe wystawianie ich na tak głośny hałas może być niebezpieczne. Na początku marca 2016 roku przekonał się o tym Brian Johnson z AC/DC, któremu lekarze zalecili natychmiastowe przerwanie tournée.

Poniekąd w obliczu tej przykrej sytuacji Pearl Jam we współpracy z Ten Club i MusiCares pragnie zwrócić uwagę na problemy ze słuchem. W trakcie amerykańskiej trasy koncertowej, która rozpocznie się 8 kwietnia 2016 roku na Florydzie, partnerzy przygotują limitowaną edycję specjalnych... zatyczek do uszu.

Fani będą mogli odebrać swoje zatyczki na specjalnych stoiskach w trakcie każdego z występów w zamian za wsparcie finansowe organizacji MusiCares. Przy okazji będą mieli okazję dowiedzieć się szczegółów na temat chorób słuchu oraz jak zadbać o własne uszy, by ich nie doświadczyć. Zespół zachęca do robienia sobie zdjęć i przekazywania idei dalej.

Basista Pearl Jam, Jeff Ament, zamieścił na oficjalnej stronie zespołu prośbę, by miłośnicy jego twórczości posłuchali zdrowego rozsądku i dbali o swoje uszy.

"

Nie bądźcie nieodpowiedzialni i leniwi na koncertach rockowych albo dając czadu na starym walkmanie, tak jak ja robiłem 30 lat temu (ale kurde, wtedy to dopiero brzmiało!). Korzystajcie z zatyczek do uszu albo skończycie ze sprzętem za 1,5 kafla w każdym z nich, kiedy będziecie szli spać. Albo jeszcze gorzej: gdy będziecie próbowali rozkoszować się niezmąconą ciszą pustyni lub lasu, tak jak ja. "

Trzeba przyznać, że to niecodzienna, ale jak najbardziej godna pochwały inicjatywa. Pearl Jam kolejny raz udowodnił, że naprawdę dba o swoich fanów i przejmuje się problemami otaczającego go świata. W styczniu 2016 roku grupa przekazała 125 tysięcy dolarów na pomoc mieszkańcom Michigan, którzy doświadczyli kryzysu wodnego po zatruciu rzeki Flint ołowiem ze starzejących się rur.

A Wy dbacie o swój słuch na koncertach?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Pearl Jam