28.07.2017 15:51

Pentakill, metalowy zespół z „League Of Legends” ujawnił dwa utwory

To prawdziwy znak czasów. Wirtualna grupa metalowa, stworzona w grze „League Of Legends” nagrywa prawdziwe utwory i albumy. Pentakill zaprezentował dwa nowe kawałki.

Pentakill, metalowy zespół z „League Of Legends” ujawnił dwa utwory
foto: kadr z wideo

„League Of Legends” to sieciowa gra z gatunku multiplayer online battle arena w konwencji fantasy. Należy do najpopularniejszych gier online na świecie – szacuje się, że 2,6% ludzi na planecie założyło w niej profil. W 2013 popularny „LOL” uznany został w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawny sport.

Jak widać, to więcej niż gra – dla prawdziwych graczy „League Of Legends” jest całym światem. Nic dziwnego, że w społeczności „LOL-a” pojawiają się wirtualne odpowiedniki najróżniejszych zjawisk z realu, nawet tych pozornie nie związanych z grami komputerowymi. W 2014 na potrzeby gry stworzono zestaw skórek, która ukazuje… zespół heavymetalowy.

Grupa Pentakill pochodzi z kontynentu zwanego Valoran. Jej nazwa oznacza wyeliminowanie pięciu graczy z przeciwnego teamu w ciągu kilku sekund. W jej skład wychodzą wokalista Karthus The Deathsinger, wokalistka Kayle, klawiszowiec Sona, gitarzysta Mordekaiser, basista Yorick i perkusista Olaf. Tak wyglądają na polu walki:

Podobnie jak w przypadku innej słynnej wirtualnej grupy, Gorillaz, pod animowanymi wizerunkami skrywają się prawdziwi muzycy, tworzący prawdziwą muzykę. W projekcie udział wzięli m.in. wokalista Jørn Lande, były perkusista Mötley Crüe Tommy Lee oraz znany z Nine Inch Nails gitarzysta Danny Lohner. W 2014 ukazał się pierwszy album zespołu, „Smite And Ignite”, który trafił do pierwszej czterdziestki listy Billboardu. W 2017 grupa pod patronatem „League Of Legends” wyda swoją drugą płytę, zatytułowaną „Grasp Of The Undying”. Poznaliśmy już dwa pochodzące z niej utwory, „The Bloodthirster” i „Tear Of The Goddess”. Sprawdźcie, jak brzmi heavy metal z Valoranu:

To nie pierwszy raz, gdy świat „League Of Legends” wkracza do realu. Relacje z pojedynków w wykonaniu zawodowych e-sportowców prezentowane są w telewizyjnych kanałach sportowych. W Polsce działa nawet zawodowa liga tej gry, z nagrodami rzędu 240 tysięcy złotych, a zawodnicy trenują na prawdziwych obiektach olimpijskich. Jednak tylko 40% graczy uważa e-sport za prawdziwy sport.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Gry