Perkusiści The Police, Rush i Tool na wspólnym jam session

Magda Słomka
18.02.2015 15:20
Perkusiści The Police, Rush i Tool na wspólnym jam session Fot. kadr z wideo

Muzycy zagrali na jednej scenie z jednym z twórców „South Park” i frontmanem Vertical Horizon. Zobaczcie, jak im wyszło!

Od czasu zakończenia ostatniej trasy koncertowej zespołu The Police w 2008 roku, perkusista kapeli, Stewart Copeland, zaprasza do swojego studia „Super Grove” wielu znakomitych gości, by wspólnie improwizować. Tym razem uczestnikami jam session byli Neil Peart z Rush, Danny Carey z Tool, Matt Stone, czyli współtwórca „South Park”, oraz Matt Scannell z Vertical Horizon. Na nagraniu pojawili się również Mike Dolbear, Thomas Lang, Dave Elitch i Aaron Sterling. Posłuchajcie efektu ich wyjątkowej współpracy, nazwanego „A Little More Noise”!

Stewart Copeland tajemniczo opisał film zamieszczony w serwisie YouTube...

Przybyło do nas trochę nowych bębnów, więc Peart i Carey przyszli żeby położyć na nich swoje ciężkie łapy. Scanell i ja graliśmy stare riffy, podczas gdy Stone uderzał w gong. Kilka dni później przyszło do mnie czterech innych perkusistów, którzy zagrali na instrumentach dętych. Pianino pojawiło się dzięki mojej późniejszej refleksji.       

W trakcie ostatnich lat na jam sessions w „Super Grove” pojawili się między innymi: Ben Harper, Taylor Hawkins z Foo Fighters, Larry LaLonde z zespołu Primus i Les Claypool oraz Serj Tankian z System Of A Down.

Skąd wziął się pomysł na organizowanie i nagrywanie tego wydarzenia?

Mam trochę kolegów, którzy po prostu przychodzą do mnie i jammujemy. Spędzamy razem wspaniały czas, dużo się śmiejemy. Następnego ranka sprawdzam, co stworzyliśmy. Montuję materiał i tworzę z niego pojedyncze kawałki.

Tak po prostu... Jak Wam się podoba występ w gwiazdorskiej obsadzie?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.