01.03.2017 13:11

Perkusista Aerosmith: Jesteśmy lepsi od The Rolling Stones

Joey Kramer wyznał, że nigdy nie rozumiał zachwytów nad The Rolling Stones. Odniósł również grupę Micka Jaggera bezpośrednio do swojej kapeli.

Perkusista Aerosmith: Jesteśmy lepsi od The Rolling Stones
foto: Barry Brecheisen / Invision / AP / Fotolink / East News

Zarówno The Rolling Stones, jak i Aerosmith to prawdziwi weterani rocka. Obu kapelom można tylko pozazdrościć kondycji i stażu, jaki osiągnęły na scenie. Choć Stonesi funkcjonują o osiem lat dłużej od Stevena Tylera i spółki, to właśnie ta druga kapela jako pierwsza postanowiła zrezygnować z dalszej kariery muzycznej.

W ramach pożegnalnej trasy koncertowej Aero-Vederci Baby! grupa odwiedzi m.in. Izrael, Rosję i Niemcy, a także Polskę. 2 czerwca 2017 roku Aerosmith zagra w Tauron Arenie w Krakowie. Znając reputację zespołu i wierząc w jego zapewnienia, szykuje się nam niezwykle widowiskowe show w najlepszym rockowym wydaniu.

Z tej okazji perkusista Joey Kramer, który jest w szeregach zespołu od samego początku w 1970 roku, zdecydował się wypowiedzieć na temat własnej kapeli, a także... The Rolling Stones. Wyznał, że nigdy nie rozumiał całego zamieszania wokół grupy Micka Jaggera, a także że jego jest lepsza.

"

Zacznijmy od tego, że w odróżnieniu od innych zespołów, nie ma drugiej takiej kapeli, która nadal byłaby w okolicy po prawie 50 latach i wciąż miałaby w swoich szeregach pięciu kolesi z oryginalnego składu, który ją założył. "

Nie da się ukryć, że to spore osiągnięcie, z którym nie może się równać ani Black Sabbath, ani Pink Floyd czy wspomniani Rolling Stonesi. Zdaniem Kramera to w ogóle przereklamowany zespół, który mimo wszystko dla niego osobiście nigdy nie miał większego znaczenia.

"

Wszyscy zawsze krzyczą o Rolling Stonesach, że Stonesi to albo Stonesi tamto. A mnie oni nigdy nie obchodzili. Nie mieli mi nigdy nic ciekawego do zaoferowania, a już szczególnie jeśli chodzi o grę na perkusji. "

Kontrowersyjna teza, z którą wielu może się nie zgodzić, ale przecież kto zabroni muzykowi mieć własne zdanie... Perkusista jednak na tym nie skończył i poszedł w swoim wywodzie znacznie dalej, odnosząc się już bezpośrednio do swojej formacji i przekonując o jej wyższości nad twórcami „Sympathy for the Devil”.

"

The Rolling Stones to już nie ten sam zespół co na początku i guzik mnie obchodzi. Uważam, że każdy, kto przyjdzie na koncert Aerosmith, od razu zda sobie sprawę, że gramy znacznie lepiej od nich. To aż głupie, ponieważ oni wcale nie są tacy dobrzy na żywo. Jasne, są tym, czym są i tak dalej, ale nie wydaje mi się, żeby był dziś inny zespół, który robi to co my. "

Jak widać Joey Kramer nie pozostawił na swoich kolegach po fachu suchej nitki. O słuszności jego przekonań - i niepowtarzalności Aerosmith - będziemy mogli przekonać się już wkrótce w Krakowie.

A Wy który zespół wolicie?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Aerosmith The Rolling Stones