25.11.2016 09:29

Perkusista Alter Bridge: Widzę szansę na powrót Creed

Scott Phillips opowiedział serwisowi Antyradio.pl m.in. o tym, jak zespół przygotowuje koncertowe setlisty, a te każdego wieczoru są inne. Dowiedzieliśmy się także, że bębniarz nie wyklucza możliwości ponownego połączenia sił ze Scottem Stappem pod szyldem Creed.

Perkusista Alter Bridge: Widzę szansę na powrót Creed
foto: kadr z wideo

Scott Phillips zdradził nam już szczegóły powstawania krążka „The Last Hero”. Dowiedzieliśmy się o tym, jak wyglądała praca w studiu czy też jak doszło do tego, że ostatecznie to „Show Me a Leader” został wytypowany jako pierwszy singiel promujący album.

Okres między wydaniem płyty „Fortress” a „The Last Hero” nie był szczególnie długi, bo wyniósł trzy lata. Jednak przez ten czas wiele wydarzyło się w życiu muzyków Alter Bridge. Mark Tremonti zdążył pochwalić się światu swoimi solowymi albumami „Cauterize” i „Dust”, z kolei Myles Kennedy koncertował ze Slashem promując krążek „World On Fire”. Niewątpliwie fakt, że gitarzysta i wokalista Alter Bridge wrócili z wycieczki związanej z działalnością na własną rękę do pracy w Alter Bridge, sprawił, że prace nad „The Last Hero” nabrały tempa:

"

Mark i Myles byli nieobecni przez większość 2015 roku, więc próby z Alter Bridge mogliśmy zacząć dopiero z początkiem 2016. Oczywiście pracowali nad swoimi partiami już od dawna, ale właściwych kształtów zaczęły nabierać, gdy udało nam się spotkać. "

Okazuje się, że Scott Phillips również nie próżnował, gdy jego koledzy zajęli się solową karierą. W 2012 roku bębniarz wraz z wokalistą i basistą Sevendust oraz gitarzystą Tremontiego wydali płytę „Human” jako zespół Projected. Jest to jedyny album tego projektu, ale jak wyjawił Scott Phillips, możemy się już szykować na powrót kapeli:

"

Zdążyłem zarejestrować ścieżki perkusji na nową płytę. „Human” stworzyliśmy tak naprawdę dla samych siebie. John Connolly wrzucił ją na swój profil na Facebooku i na stronę, którą nigdy za bardzo się nie zajmowaliśmy. Był to projekt, w którym chciał wykorzystać swoje pomysły, ale pojawiły się nowe. Materiał jest już prawie gotowy, niedługo zaczniemy go miksować. Premiera będzie miała miejsce zapewne w 2017 roku, kiedy naszej czwórce uda się dopasować swoje grafiki i przez parę tygodni będziemy koncertować. "

Wielu fanów zapewne czeka bardziej na nowe utwory od Creed. Okazuje się, że istnieje szansa na połączenie sił ze Scottem Stappem, a relacje między muzykami układają się całkiem dobrze. Perkusista opowiedział także jakie wspomnienia przywołuje pochodzący z 2004 roku numer „Breathe”, który ujrzał światło dzienne dopiero po upływie ponad dekady:

Chcecie poznać inny punkt spojrzenia na płytę „The Last Hero”? Sprawdźcie nasz wywiad z Brianem Marshallem, basistą grupy. Jeżeli zaś chcecie się dowiedzieć, jak było na koncercie Alter Bridge w Katowicach, to zapraszamy Was do zapoznania się z naszą relacją i galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Robert Skowronski
Tagi: Anty TV Alter Bridge