21.02.2017 11:26

Perkusista Anthrax: Niepokoi mnie dziś brak naprawdę dobrych płyt

Charlie Benante podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kondycji współczesnego rynku muzycznego. Nie są one zbyt optymistyczne...

Perkusista Anthrax: Niepokoi mnie dziś brak naprawdę dobrych płyt
foto: Jonas Rogowski, CC BY-SA 3.0

Żyjemy w niewątpliwie ciekawych czasach. Internet wywrócił nasze życia do góry nogami, a nieustający postęp technologiczny rewolucjonizuje kolejne zawody i branże. Jedną z tych, która na swój sposób oberwała najwcześniej, jest branża muzyczna, która wciąż musi się dostosowywać w obliczu serwisów streamingowych.

Te zaś wzbudzają wśród artystów mnóstwo kontrowersji. Wiemy już, że Roger Waters uważa je za złodziei, podobnie o YouTubie wypowiadali się już m.in. Trent Reznor czy sam Charlie Benante. Żadnych złudzeń co do przyszłości muzyki nie ma Wes Borland z Limp Bizkit - jego zdaniem już żyjemy w postapokaliptycznej wersji przemysłu muzycznego.

Co innego jednak kwestie wydawnicze i finansowe - które faktycznie w przypadku cyberprzestrzeni są wyjątkowo zagmatwane - a co innego kondycja samej muzyki. Zdaniem Gene'a Simmonsa z Kiss czy Flea z Red Hot Chili Peppers rock jest już naprawdę martwy. Teraz i perkusista Anthrax wylał swoje żale.

Charlie Benante nie ma za bardzo ostatnio czego słuchać.

"

Brak naprawdę dobrych płyt w dzisiejszych czasach bardzo mnie niepokoi. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że gdybym teraz wyszedł i powiedział, że mnóstwo płyt, które się ostatnio ukazały, jest mocno taka sobie, ludzie spojrzeliby na mnie z oburzeniem. „Kto to, ku*wa, w ogóle jest, żeby tak mówić?” Dziś już nie można nawet nic powiedzieć o muzyce. "

Muzyk Anthrax najwyraźniej nie jest bywalcem forów internetowych i rzadko wchodzi na Facebooka. Tam ludzie krytykują i hejtują absolutnie wszystko, jak nigdy wcześniej. Mimo to Benante broni się, że jego opinia jednak nieco się różni od tego, co wygaduje o muzyce przeciętny Kowalski... czy tam Smith.

"

Ja biorę muzykę na poważnie. Studiowałem to gówno jeszcze za dzieciaka. Więc kiedy mówię, że jakiejś płycie czegoś brakuje, nie jest to tylko moje osobiste zdanie. Po prostu brakuje jej czegoś z rzeczy, o których uczyłem się przez lata. Tego, co czyni dobry album dobrym albumem, a gówniany album gównianym albumem, tyle. "

Może Charlie znajdzie jakąś nową, naprawdę dobrą płytę w Polsce? Będzie miał okazję poszukać już 10 marca 2017 roku, kiedy to jego zespół odwiedzi Warszawę w ramach trasy koncertowej promującej krążek „For All Kings”.

Pełny wywiad z muzykiem obejrzycie poniżej:

Kiedy ostatnio słyszeliście naprawdę dobrą płytę rockową lub metalową?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Charlie Benante