21.12.2018 13:24

Perkusista Decapitated opuścił zespół. Wiemy, kto tymczasowo go zastąpi

Sprawdźcie, jaki jest powód odejścia perkusisty z zespołu Decapitated.

Perkusista Decapitated odszedł z zespołu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

21 grudnia 2018 roku perkusista Michał Łysejko poinformował swoich fanów o tym, że opuszcza szeregi kapeli. Muzyk udzielał się w Decapitated od 2014 roku i nagrał z kapelą dwie studyjne płyty "Blood Mantra" oraz "Anticult".

Perkusista opuścił Decapitated

Michał Łysejko w specjalnym wpisie na Facebooku wyznał, że musi dokonać zmian, rozwijać się i dlatego postanowił opuścić zespół Decapitated. Muzyk podziękował za 4 lata spędzone w szeregach Decapitated:

"

Idę przed siebie, rozwijam się, dlatego zdecydowałem, że czas opuścić szeregi Decapitated. To były niesamowite 4 lata, które ukształtowały mnie jako muzyka i człowieka, dlatego dziękuję wszystkim, którzy wspierali moje działania w tym wybitnym zespole. To był zaszczyt dzielić scenę z wami i ze wszystkimi, którzy grali te piękne trasy i koncerty. Są to niezapomniane chwile i olbrzymi bagaż doświadczeń, za które jestem niezmiernie wdzięczny. "

Perkusista potrzebuje jednak zmian i chce "ruszyć odważnie w nowych muzycznych kierunkach". Na razie Michał Łysejko nie podał szczegółów na temat jego muzycznych planów, ale obiecał fanom, że będzie ich informować na bieżąco. Przeczytajcie całe oświadczenie perkusisty:

łysejko

Decapitated napisał oświadczenie w sprawie odejścia perkusisty

Na zapowiedzianej trasie Decapitated na 2019 rok nie zobaczymy już Michała Łysejki. Potwierdził to sam zespół, który na swoim profilu na Facebooku podsumował rok 2018 i podziękować perkusiście za współpracę oraz zdradził, kto go tymczasowo zastąpi:

"

Jest to ostatni rok z Michałem w zespole. Dziękujemy mu za przyjaźń, wsparcie i ciężką pracę jako perkusista Decapitated. Życzymy mu powodzenia na nowej ścieżce. Wszystkiego dobrego bracie! Zajmie nam to trochę czasu zanim znajdziemy nowego perkusistę. Do tego czasu, nasz przyjaciel James Stewart z Vadera dołączy do nas jako sesyjny perkusista. Całe szczęście znalazł on trochę wolnego czasu między koncertami Vadera, żeby zagrać na kilku naszych koncertach. Poznacie niedługo jego talent. "

Sprawdźcie, co jeszcze napisał Decapitated w swoim wpisie:

Decapitated wyznał, że 2018 nie był łatwym rokiem, bo kapela zdecydowała się wrócić na scenę pomimo ciężkich przeżyć. We wrześniu 2017 muzycy Decapitated zostali oskarżeni o porwanie i gwałt kobiety po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton. Na początku stycznia 2018 prokurator Okręgu Spokane, Kelly Fitzgerald, odrzuciła oskarżenia i muzycy mogli wrócić do Polski. Po tych wydarzeniach zespół postanowił się nie poddawać i wrócić na scenę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Decapitated