13.07.2018 13:11

Perkusista Glass Animals został potrącony przez ciężarówkę

Zespół odwołał wszystkie koncerty zaplanowane w 2018 roku z powodu ciężkiego wypadku Joego Seawarda. Incydent był także przyczyną odwołania koncertu Glass Animals na Open’er Festivalu.

Perkusista Glass Animals został potrącony przez ciężarówkę
foto: kadr z wideo

Seaward doznał wypadku 2 lipca 2018 w Dublinie w Irlandii. Jego stan jest na tyle ciężki, że Glass Animals musiał odwołać wszystkie zaplanowane występy.

O sytuacji perkusisty zespół poinformował na swoim profilu na Instagramie. W oświadczeniu grupy czytamy:

"

W zeszły poniedziałek mój najlepszy przyjaciel i mój perkusista Joe został potrącony przez ciężarówkę, podczas jazdy rowerem tutaj w Dublinie. Jego noga została złamana w wyniku zderzenia, a on sam wpadł do przyczepy ciężarówki. Jego czaszka ucierpiała i doznała złożonego złamania. Cudownym zrządzeniem losu, za które jesteśmy wdzięczni, on żyje.

Po kilku długich operacjach jest na drodze do wyzdrowienia. Zapowiada się na długą, trudną i wyboistą drogę, ale znając Joego i jego determinację i widząc, jak jego ciało się zregenerowało po 10 dniach, jestem optymistą i wierzę, że ten cwaniak wróci do siebie.

Neurochirurgia pozwoli na odbudowanie części jego czaszki, która została uszkodzona i wciśnięta w mózg pod ciężarem przyczepy ciężarówki. Operacja zakończyła się powodzeniem, ale pęknięta czaszka zagroziła fragmentowi mózgu odpowiedzialnemu za mowę. Początkowo Joe mógł powiedzieć tylko słowo „ja”. Ale z każdym dniem odnajduje więcej słów. "

Glass Animals – odwołany koncert na Open’er Festival

Zespół wystąpić miał w ramach Open’er Festival w Gdyni 7 lipca 2018. 4 lipca podano informację, że koncert został odwołany z powodów niezależnych od organizatora. Teraz znamy już rzeczywisty powód odwołania występu.

Glass Animals

Glass Animals to zespół indierockowy z Oxfordu w Anglii. W jego muzyce słychać wpływy między innymi psychodelii, trip-hopu i muzyki elektronicznej. Ma na koncie dwa albumy – „Zaba” z 2014 i „How To Be A Human Being” z 2016.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News