Perkusista Motley Crue utknął nad sceną w trakcie pożegnalnego koncertu
Jakub Gańko
02.01.2016 13:42
Perkusista Motley Crue utknął nad sceną w trakcie pożegnalnego koncertu Fot. Glenn Francis, CC BY-SA 3.0

31 grudnia 2015 roku Motley Crue zagrał ostatni koncert w swojej karierze. Niestety, w wyniku awarii rollercoastera nie wszystko poszło zgodnie z planem...

„Wszystko, co złe, musi mieć swój koniec” - tym hasłem reklamowali pożegnalny występ muzycy Motley Crue. Sylwester 2015 roku był według nich ostatnią okazją, by zobaczyć zespół na żywo.

Niestety, koncert w Staples Center w Los Angeles poszedł nie do końca po ich myśli. Wszystko za sprawą skomplikowanej maszynerii, której Motley Crue używa podczas swoich występów. Rollercoaster zwany The Cruecifly, po którym perkusista Tommy Lee jedzie nad głowami publiczności na specjalnej, obracającej się platformie, robi niesamowite wrażenie. Ale to właśnie on padł tym razem ofiarą problemów technicznych.

Platforma, na której obracał się muzyk, utknęła nad sceną w połowie występu. Tommy Lee co prawda nie przestał grać, póki nie skończył się utwór, ale był tą sytuacją co najmniej zdziwiony. Całe wydarzenie nie wpłynęło jednak na jego dobry humor.

Co jest, ku*wa, Los Angeles? Do góry nogami wyglądacie jak szaleńcy. Chyba rozpieprzyliśmy ten rollercoaster. No nic, pieprzyć go! Jak się bawicie? Bo ja tu mam ubaw życia. Ej, dziewczyny, pokażcie mi jakieś cycki! Nie wierzę, że takie gówno przytrafiło nam się podczas ostatniej nocy.

Na szczęście awarię udało się w miarę szybko opanować dzięki błyskawicznej reakcji ekipy technicznych. Publiczność skandowała imię perkusisty, gdy ten triumfalnie wracał wreszcie na ziemię. Całe zdarzenie zostało uchwycone na amatorskim nagraniu:

Reszta koncertu odbyła się już bez przykrych niespodzianek. Dla wszystkich, którzy nie dotarli do Los Angeles, Motley Crue szykuje specjalny, pożegnalny film z zapisem ostatniego występu. Oprócz wydania na płytach Blu-ray, zespół chce go pokazywać w kinach.

Oto lista utworów, które zostały wykonane w Staples Center:

Setlista:

 1. Girls, Girls, Girls
 2. Wild Side
 3. Primal Scream
 4. Same Ol' Situation (S.O.S.)
 5. Don't Go Away Mad (Just Go Away)
 6. Smokin' in the Boys' Room (cover Brownsville Station)
 7. Looks That Kill
 8. Mutherfucker of the Year
 9. Anarchy in the U.K. (cover Sex Pistols)
 10. In the Beginning
 11. Shout at the Devil
 12. Louder Than Hell
 13. O Fortuna
 14. Solo perkusyjne (awaria)
 15. Solo gitarowe
 16. Saints of Los Angeles
 17. Live Wire
 18. T.N.T. (Terror 'N Tinseltown)
 19. Dr. Feelgood
 20. Kickstart My Heart

Bis:

 1. Home Sweet Home

Rockowy świat żegna Motley Crue

Wszystko wskazuje na to, że to już naprawdę koniec znanej z kontrowersyjnych wybryków grupy Nikkiego Sixxa i Tommy'ego Lee. Trasa The Final Tour ostatecznie przypieczętowała jej 34-letnią karierę. W specjalnie przygotowanym z tej okazji materiale wideo, rockowi i metalowi artyści dziękują Motley Crue za te wszystkie lata. Zobaczcie, jak pożegnali się z zespołem m.in. muzycy Guns N' Roses, Judas Priest, Anthrax, Green Day i Disturbed.

Będziecie tęsknić za Motley Crue?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.